Marion Daghan-Malenky

Marion Daghan-Malenky Blog

Ako začať s mágiou?

Ako začať s mágiou?

Dosť často dostávame takéto požiadavky: „Ahoj, chcel/a by som začať praktizovať mágiu, ale neviem ako začať... Prečítal/a a prezrel/a som si už niekoľko stránok... ale ešte stále som nenašiel/nenašla uspokojivú odpoveď... Hľadám niekoho, kto by ma usmernil... vedeli by ste mi pomôcť?“

Prvým predpokladom pre mágiu je sebadisciplína a vnútorná rovnováha! Nikto nedosiahne v mágii úspech bez disciplíny. Ak adept/ka nedokáže kontrolovať jeho/jej myšlienky a emócie, energia nemôže správne prúdiť. Mágia takejto osoby neprinesie požadované výsledky, ale práve naopak - posilní adeptovu/adeptkinu nerovnováhu. Nevyrovnané osoby plné vášní a hnevu by sa nemali pokúšať zaoberať sa mágiou, pretože nikdy neuspejú. Mágia naopak posilní ich slabé stránky a zlé vlastnosti!

Naše skúsenosti nám ukázali, že je nevyhnutné začať s prácou na sebe samotnom. Ak chcete ovládať nemateriálny svet, potrebujete stabilitu a silnú myseľ, ktorá vás ochráni pred negatívnymi energiami/entitami a pokušeniami pochádzajúcimi z vášho vlastného ega. Pokušenia, že ste sa stali niečím viac, niekým lepším a vyvinutejším ako ostatní ľudia, môžu definitívne zastaviť váš pokrok a rast. Základom pre získanie osobnej moci a múdrosti je meditácia a poznanie seba samého. Meditácia vám dáva silu potrebnú na to, aby ste sa mohli zaoberať záležitosťami ohľadom mágie bezpečne a bez psychickej ujmy.

Takže, naše odporúčanie pre všetkých ľudí, ktorí sa zaujímajú o mágiu, je vždy rovnaké: začnite každý deň meditovať a čítajte duchovné knižky, ktoré vám poskytnú inšpiráciu a informácie, ktoré potrebujete. Ak chcete zvýšiť svoju vnútornú silu a stať sa odolnejšími, odporúčame vám prečítať si túto knižku o meditácii: Uvedomujte si prítomnosť (Meditácia všímavosti v každodennom živote) od Jona Kabata-Zinna. Za účelom zvýšenia úrovne vašich znalostí a porozumenia, si potrebujete osvojiť nové myšlienky, získať iný uhol pohľadu. Pokúste sa nájsť nový prístup, ktorý potrebujete pre svoju prax v knižkách od moderných duchovných majstrov, ktorí hovoria modernou rečou, a napriek tomu im dokážeme rozumieť lepšie ako starším knižkám: Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Don Miguel Ruiz alebo Wayne Dyer.

Druhou dôležitou vecou, je byť schopný zlepšiť svoj charakter a stať sa lepším človekom. Toto zlepšenie vyčistí vaše „kanály“ a otvorí dvere pre komunikáciu s rôznymi svetmi a bytosťami. Mágia je krásna cesta ako transformovať naše malé materiálne ja na naše pravé ja - prirodzené, nesmrteľné a večné bytosti, ktorými sme a ktorými sme vždy aj boli! Je to najznámejšia premena kameňa na zlato! Pre tento proces je potrebný čas a neustále teplo. Týmto teplom je v našom prípade energia a odhodlanie, ktoré dávame každý deň do Diela nášho života!

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Návrat do minulého života

Návrat do minulého života

V tomto sne som bola vonku na prechádzke a odrazu som sa ocitla na poli za mestom v ktorom bývam. Kráčala som poľom stále rovno a rovno. Zrazu som pred sebou uvidela pekný, mohutný, drevený most. Vyzeral byť dosť dlhý. Prešla som cez tento most na druhú stranu s úplnou ľahkosťou a ocitla som sa v neznámej krajine. Všade naokolo som počula angličtinu. Niečo mi hovorilo, že som v Amerike. Moja prvá myšlienka, ktorá ma potom napadla bola: „Wau, keď som už v Amerike, tak môžem ísť navštíviť aj moju tetu, ktorá žije v Kanade. Vždy som predsa snívala o tom, že ju pôjdem navštíviť a teraz som iba kúsok od nej. Určite bude prekvapená, keď ma uvidí. Vzdialenosť tu nehrá rolu, len si musím zapamätať tento most, cez ktorý sem môžem hocikedy prísť.“

Potom sa ale moja pozornosť začala uberať iným smerom a začala som sa vracať do minulosti. Čím viac som sa vzďaľovala od mosta a približovala som sa k centru mesta, v ktorom som sa ocitla, tým viac som toto mesto spoznávala a začali sa mi vracať spomienky. Bolo to menšie americké mestečko plné nádhernej zelene. Po mojej pravej strane bol park, v ktorom sa hrali deti. Chvíľku som sa na ne z diaľky pozerala. Potom som sa začala obzerať okolo seba. Videla som cestu s autami, chodníky plné ľudí, obchody… Pracovný deň bol v plnom prúde. Ešte stále som nevedela, ako sa toto mesto volá. Snažila som sa rozpamätať v duchu na angličtinu, aby som sa mohla niekoho spýtať, kde vlastne som. Išla som na poštu a pracovníčky za priehradkou som sa po anglicky spýtala, kde som a ako sa volá toto mesto. Začudovane sa na mňa pozrela, ale nič mi neodpovedala. Vyzerala, akoby som ju otravovala nezmyselnou otázkou. Vyšla som von z pošty a mala som pocit, že v tomto meste som „doma“, že to tu všetko veľmi dobre poznám… Všetko naokolo mi začínalo byť známe a presne som vedela, akými uličkami mám ísť, aby som sa dostala k „sebe“ domov, kde som v tomto meste bývala. Vedela som, ako som chodila z práce domov, kde som chodila nakupovať, kde som sa zvykla zastaviť, na akej zastávke MHD som zvykla čakať cestou do práce. Bol to neopísateľný pocit. Vedela som, že som tu žila, bývala som v byte, mala som prácu, ale potom na mňa doľahol smútok. Videla som, že v tomto živote som nemala rodinu, ani priateľov, žila som sama a venovala som sa iba svojej práci. Pripadala som si veľmi osamotená a nešťastná. Chcela som sa ísť pozrieť do „svojho“ bytu, ale v tom ma niečo zastavilo a nepustilo ma to už ďalej. Niečo ma ťahalo naspäť k mostu.

Foto © captblack76 Fotolia.De I pmalenky

Čítať viac...

Reinkarnácia

Reinkarnácia

Koncepcia reinkarnácie nie je v našej kresťanskej kultúre akceptovaná tak ľahko, ako v iných kultúrach, v ktorých je táto myšlienka reinkarnácie základom náboženskej viery. Preto častokrát počúvame otázky: "Existuje niečo ako minulý život? Je to skutočné?" A naša odpoveď znie: "Áno, existuje". Toto "áno" pochádza z našich vlastných skúseností a poznatkov, a zo stretnutí s Bohom.
Už ste niekedy prišli na nejaké miesto, kde ste nikdy predtým neboli, a mali ste pocit, že "ja to tu poznám!?" Alebo ste začali robiť nejakú činnosť po prvýkrát a vedeli ste, ako ju máte správne robiť bez nejakých vysvetlení? Možno ste niekoho stretli a on/ona vám pripadal/a veľmi povedomý/á. Možno poznáte túto osobu len krátky čas, takže z racionálneho pohľadu, jeho/ju nemôžete poznať dobre. Tento pocit však nepochádza z hlavy. Ako inak rozumne vysvetlíte to, že niekoho, koho poznáte sotva jeden deň máte radi viac, ako niekoho, koho poznáte už niekoľko rokov? A taktiež váš životný partner. Keď ho/ju stretnete, "niečo" sa medzi vami a ním/ňou okamžite objaví. Bol tam ten pocit, tá emócia alebo nutkanie priblížiť sa a túžba byť s touto osobou. Už ste niekedy premýšľali o tom, prečo tomu tak je? Je to preto, lebo on/ona je niekto, kto odzrkadľuje potreby a túžby vašej vlastnej duše, odzrkadľuje vás samotných. Je tomu tak preto, že ide o osobu, ktorá vám bude pomáhať uvoľňovať energiu, ktorá sa nazbierala vo vašom vnútri, aby ste odstránili svoj karmický dlh a boli znovu slobodní...

Foto © styleuneed http://www.fotolia.de I pmalenky

Čítať viac...

Minulé životy

© www.istockphoto.com 2013 Andrew Ostrovsky / pmalenky

Minulé životy

Žili sme všetci už aj predtým?

Túto otázku si určite kladiete vždy znova a znova. Koncepcia reinkarnácie nie je v našej kresťanskej kultúre akceptovaná tak ľahko, ako v iných kultúrach, v ktorých je táto myšlienka reinkarnácie základom náboženskej viery. Moja odpoveď je jednoznačne áno. Áno, z vlastných skúseností a stretnutí, a zo stretnutia s Bohom. Koľkokrát sa vám už stalo to, že ste boli na nejakom mieste a hovorili ste si - tu som už predsa niekedy bol/a, všetko mi je tu také známe. Ľudia s ktorými sa stretávate, vám pripadajú veľmi známy, hoci išlo iba o veľmi krátke stretnutie, nemôžete ich už viac dostať z vašej hlavy von. Partnerom, ktorí sa spoznali sa zdá, ako keby boli jedna duša.

Nemôžeme si spomenúť na svoje minulé životy, pretože mnohé veci sú v nás samotných ešte nestabilné. Predstavte si, že ste fyzicky úplne vyčerpaný, vo vašom pozemskom živote sa jednoducho neviete pohnúť z miesta a práve teraz sa z vášho predchádzajúceho života dozviete to, že ste vtedy zabili vášho blízkeho príbuzného. Ako by ste sa mohli vyrovnať s týmito skúsenosťami? To je niečo absolútne nemožné, a práve preto máme tento ochranný mechanizmus. Až potom, keď sa z nás stanú vyrovnané osoby a staneme sa jedným kompaktným celkom, spoznáme, kto sme vlastne boli, a kam smeruje naša cesta. Preto by sme mali meditovať, milovať samých seba, a odovzdávať túto lásku ďalej. Ľudia okolo nás prijmú od nás túto lásku, pretože my všetci sme duše a pochádzame z energie nekonečného vedomia, svetla a lásky.

Často sa však sami seba pýtame, kde je Boh, ku ktorému všetci jedného dňa prídeme? Verte mi, on existuje, avšak keď stratíme vieru, a keď ho nenecháme vstúpiť do nášho života, už nikdy sa nebudeme môcť ďalej rozvíjať. A tak zostaneme uväznení v našom malom nami vytvorenom väzení, a nikdy neskúsime, resp. nespoznáme to, aké úžasné a obohacujúce bolo pre nás poznanie nášho života. Takže spoznajte svoje šance, toto všetko sa môžete naučiť, bojujte za svoje poznanie a spoznávajte sami seba prostredníctvom sily meditácie a sily lásky.