Marion Daghan-Malenky

Skúsenosti Marion Daghan-Malenky

Skúsenosti: Získanie jasnosti

V mágii ide v prvom rade o silu. Veľa ľudí sa o veľa pokúša, ale je len veľmi málo tých ľudí, ktorí tým aj v skutočnosti niečo dosiahnu. Jedným z dôležitých problémov, o ktorom by sme mali hovoriť, je získanie vlastnej jasnosti. Čo vlastne chcem? Kto som? Čo chcú ostatní? Ako môžem pomáhať druhým ľuďom? Čo je zmyslom môjho života? Viem, človek sa môže pýtať, ako to celé súvisí s mágiou. Mágia je v prvom rade energia. Ak energia nie je zaostrená a človek nemá žiadnu jasnosť, tak potom nemôže robiť ani žiadnu mágiu. Rovnako je to aj v živote. Veľa ľudí toho nedosiahne veľa z toho dôvodu, že nevedia, čo vlastne chcú. Dokonca aj vtedy, keď vedia, čo chcú, ale nemajú motiváciu, tak to nevyjde!
Pôjdeme jeden krok za druhým.
V prvom kroku musí každý hľadať sám seba. Musí hľadať odpovede na otázky, ako napríklad: "Kto som?" Každý samozrejme povie: "Áno, volám sa tak a tak, to som ja."
Nie, to je len meno! Keď človek ukáže na ruku a potom sa opýta, čo to je? To je moja ruka. Ale kto je ten, kto povie, že je jeho? Koho meno to je? Hovoríme, že toto je moje telo, moje myšlienky, moje pocity, rovnako tak, ako hovoríme, že toto je moje auto. Takže, kto je potom majiteľom tohto tela, týchto myšlienok a týchto pocitov? V konečnom dôsledku človek vie, že v mágii alebo joge a v mnohých kultúrach to je duch. Je to duša, ktorú popisujeme a definujeme ako vedomie, svetlo, múdrosť, energiu a radosť. Ale nikomu naozaj nepomôže to, že tomu jednoducho bude len veriť.

Keď má ale človek vo svojich myšlienkach len toto telo a na konci života stojí smrť, a to znamená len čiernu dieru s ničím, tak potom môže mať človek samozrejme strach z mnohých vecí. Ako som už napísal, nič vám neprinesie to, keď vám poviem: "Nemusíte mať žiadny strach. Ste predsa večná, nekonečná duša, ktorá prechádza z jedného života do druhého." Nijako vám to jednoducho nepomôže.

Pomôže vám len to, keď sa naučíte meditovať. Preto začnite s meditáciou. Na našej webstránke www.biela-magia.eu sa dozviete o meditácii viac. Najskôr si chceme ujasniť veci a získať jasnosť. Nápomocné je založiť si na to nejaký prázdny zošiť. Tento prázdny zošit nebudete potrebovať len jeden-, dva- alebo trikrát. Ak chcete mať v mágii naozaj úspech, tak musíte určité veci stále opakovať. Tak je to aj s meditáciou. Meditovať len jedenkrát alebo dvakrát nestačí. Tak ako nestačí ísť do fitness centra len jeden- alebo dvakrát v živote. Musíte pravidelne trénovať, aby ste nabrali svaly a aj si ich udržali. Podobným spôsobom sa musí človek pravidelne zaoberať svojim vnútrom a meditovať a / alebo si aj niečo zapísať a premýšľať o tom, čo ďalej. To je veľmi dôležité!

Ja (Marion Daghan-Malenky a Pavol Malenký) tu odporúčam jednoducho začať s meditáciou. Pri meditácii nejde o to, že sa teraz stanete budhistom alebo mágom, že sa odkloníte od svojho náboženstva, alebo ak ste doteraz boli materialisticky založení, že sa teraz zbavíte všetkého materializmu. Nie, kým človek niečo nezažil a neosvedčilo sa mu to v praxi, neuverí, a to je tiež v poriadku. Dôležité ale je, že ak má človek takýto prístup, musí sa vedieť aj otvoriť určitým veciam a povedať si: "Ok, vyskúšam to!" Nemôže povedať, že posilňovanie svalov nič neprinesie, keď ešte sám nikdy nebol v posilňovni. Situácia je odlišná vtedy, keď človek trénuje už 5 rokov, vyskúšal rôzne metódy a stroje a potom povie, že to nič neprináša! To je potom úplne iná výpoveď.

Musíte sa ale potom aj pýtať to, prečo to nič neprináša, keď trénujete? A presne tak to s takýmito vecami je. Takže, teraz nejde o to, aby ste odteraz verili, že ste večná duša. Pozerajte sa na to jednoducho ako na možnosť. Začnite s meditáciou, pretože k tejto otázke: kto ste, vám budú prichádzať stále ďalšie a ďalšie otázky, na ktoré budete hľadať odpovede. Ak pozorujete, prečo sa ľudia v kritických situáciách správajú buď tak alebo tak, prečo niekto koná ako hrdina a riskuje aj svoj vlastný život a iný jednoducho utečie, potom uvidíte, že tí, ktorí konajú ako hrdinovia majú úplne iný postoj k sebe samým a tiež k ostatným ľudom. Tí prví sa pozerajú na samých seba a aj ostatných ako na dušu. Preto nemajú žiadny strach zo smrti a budú niektoré veci aj riskovať. Naše (Marion Daghan-Malenky a Pavol Malenký) osobné skúsenosti to potvrdzujú!

Opýtajte sa sami seba nielen to, kto ste, ale aj to, čo chcete. Mnohí ľudia na to odpovedajú, že to nevedia. Chcete napr. mať dobrú ženu, dve deti, byť bohatý a zdravý a najlepšie byť milionárom - ale prečo?
A tu je to zložitejšie - pretože to chcú všetci. Keďže človek ma nesprávny spôsob myslenia, tak sa mylne domnieva, že šťastný bude vtedy, keď bude mať na účte milióny eur. Viete, že v radoch našich zákazníkov sú aj niekoľkí milionári, ktorí nie sú šťastní?! Samozrejme vám tu nepovieme, že by ste nemali byť milionárom. Naopak, povieme vám, že ak chcete byť milionárom, nech sa páči. Ukážeme vám cestu k tomu, ako sa stať milionárom. Ale nie preto, lebo verím, že vás to naplní! Nie, nikoho to nenaplní. Ale preto, že tak máte viac sily a možností pomáhať sebe samým a aj ostatným ľuďom. To je ten pravý dôvod. Nie preto, že by vás to urobilo šťastnými. Šťastní môžete byť len vtedy, keď spoznáte samých seba ako večnú dušu. Preto ľudia nenájdu žiadne naplnenie v hmotných veciach.
Človek chce auto a má ho, chce ženu a deti - má ich a napriek tomu v tom nenachádza naplnenie. Prečo? Pretože my všetci sme večné bytosti! Len večnosť nám môže priniesť naplnenie. To ale v tomto časovom okamihu nie je dobrý nápad, mali by sme to jednoducho len zvážiť ako možnosť. Čo chcú ostatní? Prečo je dôležité pochopiť aj to, čo chcú ostatní? Povedzme to tak, že keď viem, čo chcem, tak potom musím do toho zahrnúť aj ostatných. Buddha by nikdy nedosiahol osvietenie, ak by to robil len pre seba. Veľké firmy by neboli nikdy také úspešné, pokiaľ by to ich majitelia robili len pre seba. Samozrejme človek chce pomáhať aj ostatným ľuďom, a tak prispievať k ďalšiemu rozvoju tejto spoločnosti.
Odložte na chvíľku túto knihu (počítač, iPad…) a zapíšte si, čo si myslíte, čo ste, čo chcete a čo chcú ostatní. Čo si myslíte o tom, keď hovoríte, že naozaj neviete, čo chcete okrem ženy, zdravia, auta alebo miliónov?

Pokúste sa predstaviť si pri meditácii dve veci. Po prvé: Predstavte si, že už ste milionárom a máte na konte okolo 300 miliónov. Čo by ste potom robili? Pretože mnohé z toho, čo my robíme, robíme len preto, aby sme mali peniaze, a preto, aby sme si potom niečo kúpili. Predstavte si, že peniaze jednoducho nie sú žiadnym problémom. Čo by ste potom robili? Tam nájdete vašu motiváciu. Po druhé: Predstavte si, že ste zomreli. Predstavte si, že ste už približne jeden týždeň mŕtvi. Čo by ste potom o sebe chceli počuť? Čo by ste tu radi zanechali? Majú ostatní o vás povedať, že ste boli dobrým automechanikom, dobrým otcom, dobrým mágom alebo dobrým spisovateľom? Čo chcete zanechať ostatným? Urobili ste niečo pre životné prostredie alebo pre deti na ulici? Je jedno, čo to bolo.
Každý z nás má iné úlohy a iné nápady. Teraz by bolo naozaj dôležité, nielen to popísať, ale vždy sa aj znovu vracať k tomuto bodu: čo chcem, alebo k tomu, že si predstavím to, že som mŕtvy, alebo si predstavím, že som naozaj bohatý/á a špecifikujem to, pretože tieto veci sa budú ďalej vyvíjať s tým, aké pokroky urobíte v mágii a meditácii. Čo okrem toho môžem povedať je to, že ľudia, ktorí toho veľa dosiahli, to nechceli dosiahnuť len pre seba.
Keď chcete byť milionárom, tak je na vás samotných, aby ste sa motivovali, a aby ste skutočne prešli ohňom. Problém je v tom, prejsť tým a vydržať. Človek sa veľmi ľahko vzdáva. Keď si ale poviete: "Áno, chcem byť milionárom, pretože chcem urobiť niečo pre životné prostredie a veľmi mi záleží na tom, aby ryby v našich oceánoch neplávali v smetiach, aby príroda nemizla, aby nemuselo niekoľko miliónov ľudí hladovať, atď."
Ak to vezmete do úvahy a poviete, chcem byť milionárom alebo miliardárom preto, aby som pomohol tomuto bodu, ktorý ma trápi ako dušu alebo človeka, uvidíte, že vaša motivácia sa presadí a zvíťazí aj v prípade ťažkostí či dokonca aj v ťažkých situáciách, a tie milióny naozaj získate úplne iným spôsobom.

Položte túto knihu (počítač, iPad, iPhone…) a zapíšte si to. Keď ste to urobili, je tu ešte jeden ďalší dôležitý bod.
Niečo, čo som už písal v predchádzajúcej kapitole. Ľudia robia veľa vecí preto, lebo sa tým odmeňujú, lebo tým chcú odbúrať stres alebo sa upokojiť. Zapíšte si prosím všetko to, čím sa odmeňujete, vedome alebo nevedome. Môže sa stať, že sa pokúšate odbúravať stres čokoládou, kávou, televíziou, alkoholom, cigaretami, alebo aj hádkami. Napíšte si, akým pozitívnym spôsobom môžete odbúravať stres, alebo čím sa môžete odmeňovať v pozitívnom zmysle slova. Môže to byť napr. nejaká dobrá kniha, prechádzka, láska, čas strávený s milovanou osobou, zdravé a dobré jedlo, meditácia, atď. Vždy existuje veľa pozitívnych a negatívnych vecí, ktorými sa človek môže odmeniť. Aj tieto odpovede si zapíšte! Nechcem tým povedať, že tak musíte myslieť alebo konať, alebo že by ste sa mali dopracovať k rovnakým odpovediam. Beriem to jednoducho ako príklad, aby som vám ukázal možnosti, ako by to mohlo byť. U vás to môže byť celkom iné. Samozrejme môžete povedať: "A čo to má prosím spoločné s úspechom a mágiou!" Naše (Pavol Malenký a Marion Daghan-Malenky) skúsenosti jasné ukazujú: veľmi veľmi, veľmi veľa! :-) Pokračovanie bude nasledovať...

  •  Daghan-Malenky: Skúsenosti, úspech, ľúbostná mágia

    Daghan-Malenky: Skúsenosti, úspech, ľúbostná mágia

Ako byť sám sebou

V súčasnosti môžeme počuť z mnohých strán a v rôznych významoch slová "BYŤ SÁM SEBOU". Môže to byť slogan nejakého populárneho produktu, alebo zviditeľnenie postojov ľudí okolo nás. Mnoho ľudí, najmä mladých, sa pokúša riadiť a nasledovať tieto slová. Sami hľadajú, ako nájsť svoju vlastnú cestu.

Problém je, že väčšina ľudí hľadá vonku – mimo seba, a snaží sa nasledovať tých INÝCH ľudí okolo seba. Všetko – myšlienky, cesty, alebo spôsoby, ktoré pozorujú okolo seba. Zdá sa im, že ich privedú k vlastnému šťastiu, úspechu alebo spokojnosti. Táto filozofia vlastne začína tým, ako sa obliekate, ako vytvárate svoj osobný imidž. Pokračuje to výberom cestovných destinácií, druhu športu, ktorému sa venujete... a končí perfektnou prácou, kde využívate svoj talent a stávate sa príkladom pre ostatných.

Všetky tieto veci sú naozaj pekné a skvelé, a nemám nič proti nim. Ale... je tu jedna vec, a tú vám nikto nepovie: Všetky tieto veci môžu napĺňať vaše túžby len na určitý čas. Skôr, alebo neskôr každý prichádza do bodu, že potrebuje niečo nové, niečo odlišné alebo „lepšie“. A druhou vecou je, že takýto spôsob života alebo vašich preferencií – TO NIE STE VY! To VŠETKO je len čiastočný odraz vašej skutočnej vnútornej podstaty.

BYŤ SÁM SEBOU je napĺňajúce len vtedy, ak nasledujete SVOJU vnútornú cestu. Čo je to tá vnútorná cesta? Svoje skutočné JA môžete odhaliť len vtedy, keď začnete robiť veci, pretože ich cítite! A nie preto, že vám neskôr prinesú zisk, uznanie alebo úspech u druhých. Meditácia je tu tiež veľmi dôležitá.

Spýtajte sa sami seba: „Keby som bol jedinou osobou na svete, ktoré veci a činnosti by som chcel robiť? Keby ma nikto iný nevidel, a teda by neocenil moje správanie alebo skutky, ako by vyzeral môj deň? Ako by vyzeral môj úspech, alebo čo by ma urobilo šťastným? Aká vec?"

Alebo sa spýtajte: „Ak by bol tento mesiac poslednými tridsiatimi dňami na planéte Zem, čo by som robil?" Týmto spôsobom môžete s prekvapením zistiť, koľko vecí máte vo svojej blízkosti a ani neviete, že ich máte! Jednoducho ich nevnímate, pretože sú príliš jednoduché a obyčajné. Lenže práve ONI môžu byť TÝM SKUTOČNÝM ZDROJOM RADOSTI A SPOKOJNOSTI!

A TO jednoduché: „BYŤ SÁM SEBOU" je obyčajné bytie v prítomnosti a uvedomovanie si prítomnej chvíle, ktorú práve prežívate. A dá vám pocit, kým v skutočnosti STE…

TU sa dočítate viac: Introspekcia ako meditácia

To, čomu veríš, to sa aj stane!

"Táto stránka je venovaná úspechom a skúsenostiam v mágii, konkrétne s rituálmi, astrálnym cestovaním, invokáciami a evokáciami. V týchto oblastiach sa robí aj väčšina chýb, ktorým je možné sa na základej dobrej prípravy vyhnúť.

Daghan-Malenky GmbH, Marion Daghan-Malenky a Pavol Malenký sa tu pokúsia s adeptmi mágie odovzdať ďalej ich skúsenosti, aby sa ďalší záujemcovia a adepti mágie mohli vyhnúť určitým chybám.“

Marion Daghan-Malenky vám povie, ako sa stať mágom a aké kroky budete musieť urobiť a najmä to, akým chybám by ste sa mali vyvarovať. Budeme tu hovoriť o našich praktických skúsenostiach. Prvou veľkou chybou je, že veľa mágov, alebo adeptov mágie, skončí po určitom čase na psychiatrii. Problém spočíva v tom, že títo ľudia podceňujú dôležitosť meditácie, sebapoznávania a sebaovládania. Mágia pôsobí v určitom zmysle ako zosilňovač.

Každý človek, ktorý chce vykonávať voodoo rituály alebo mágiu, by mal tieto rituály vykonávať podľa seba, podľa svojho vlastného spôsobu myslenia a podľa svojej viery. Na základe skúseností sa človek rýchlo naučí, že rituál sa musí každému človeku prispôsobiť inak. Každý adept alebo mág je iný. Niekto cíti spriaznenosť k hinduizmu, ďalší uprednostňuje chaos mágiu, tretí cíti zase spojitosť s kresťanstvom alebo budhizmom. A tak je to dobre. Akceptujte svoje sklony a preferencie a rituál vykonávajte takým spôsobom, ktorý je pre vás príjemný, a pri ktorom sa cítite dobre. Problémy sú tiež všade iné. Ľudia, ktorí potrebujú magickú pomoc, sú vo väčšine prípadov veľmi odlišní.

Napríklad rituál ľúbostnej mágie. Radi vykonávame rituály s bohyňou voodoo Erzulie, keď ide o rituály ľúbostnej mágie. Ďalej cítime veľmi silné spojenie s Máriou Magdalénou, a veľmi často evokujeme aj hinduistického boha lásky Shivu. No človek, ktorý hľadá pomoc, musí zachytávať energie, aby pocítil pomoc bohov a energiu. S klientom musíme vopred prediskutovať, aký je jeho postoj k jeho osobnej viere. Ak je klient orientovaný kresťansky, vyberáme tie rituály bielej mágie, v ktorých sa oslovuje práve Mária Magdaléna alebo Matka Božia Mária. Skúsenosti Marion Daghan-Malenky ukázali, že tieto postoje zohrávajú veľmi dôležitú úlohu.

Daghan Malenky Skúsenosti

Skúsenosti s mágiou ďalej jasne ukazujú aj to, že mág alebo adept musí tiež zohľadňovať klimatické podmienky, počasie, postavenie Mesiaca a Slnka, ako aj vplyv planét. Rovnako tak je ale dôležitý aj mágov energetický stav! Ak sa niekto cíti zle, znamená to, že rituál sa musí odložiť. A to aj vtedy, keď je všetko ostatné v poriadku.

Aj postoj mága je veľmi dôležitý. Bolo by nesprávne rituál jednoducho slepo odkopírovať z nejakej knihy, keď sa človek nedokáže identifikovať s evokovanými božstvami alebo technikami. Ak adept alebo mág verí v iné božstvá alebo sily, mal by mág alebo adept osloviť toto iné božstvo!
Na tento účel má každý človek a mág na druhom svete svojho vlastného pomocníka a ochrancu, môže to byť aj duch alebo nejaký kamarát z minulých životov. Najprv musí mág vedieť komunikovať s duchmi a božstvami, až potom je možné zistiť, či človek môže prijať pomoc od iných bohov, a za akých podmienok. Pri tomto je opäť veľmi dôležitá meditácia a zvládnutie astrálneho cestovania! Zo skúseností môžeme povedať, že tieto cvičenia sú veľmi dôležité.

Každá vec v sebe skrýva nebezpečenstvo alebo príležitosť. V zásade ide o rozpoznanie nebezpečenstva a využitie príležitosti!

Výber rituálu

Výber vhodných rituálnych pomôcok a obetných darov pre určitý rituál je veľmi rôznorodý. Sila mágie prichádza cez samotného mága. Takže mág si musí sám určiť, s čím pracovať môže a chce. Pokiaľ je niečo v rozpore s mágovým presvedčením a nie je stotožnený pracovať s určitými obeťami, nemal by to ani skúšať, pretože obeť by nebola prijatá. Samozrejme tu existujú aj výnimky. Určitých bohov môžeme privolať na pomoc iba pomocou určitých obetí. Ako mág tu človek musí nazbierať určité skúsenosti a vyskúšať, ktoré veci sa hodia pre určité rituály a to, s čím je mág úspešný a s čím nie je! Tieto skúsenosti sa musia zaznamenať do magického denníka, pretože inak ich po chvíľke zabudneme! Aj rituály majú rôzne časy trvania, počas ktorých sa dostaví úspech. Toto by sa malo tiež pozorovať a mali by sme si tieto skúsenosti zapisovať.

Jeden malý príbeh z Indie: Jeden kňaz chcel ako obetný dar zabiť kozu, zrazu sa koza začala smiať ako človek. Kňaz sa zastavil a spýtal sa kozy, prečo sa zrazu zasmiala ako človek? Koza odpovedala, v minulom živote som bola tiež človekom, bola som kňazom a musela som obetovať kozy. Preto som sa musela znovu narodiť 100 krát ako koza, aby som neskôr mohla znovu žiť ako človek a kňaz.
Kňaz viac nemohol kozu zabiť, koza potom začala horko plakať: "Prečo teraz plačeš?" spýtal sa kňaz. Koza odpovedala: "Čoskoro zomrieš a potom sa 100 krát narodíš ako koza". Preto plačem... Od tohto dňa už kňaz nemohol zabiť žiadne zvieratá.

Obetovanie je v mnohých prípadoch chápané zle, obetovanie však vždy neznamená len zabíjanie zvierat! Obetnými darmi môžu byť aj materiálne veci, oblečenie, kvety, peniaze, atď. Obetou je aj pomáhanie druhým, náš vlastný pokrok, zbavenie sa našich zlých návykov. Taktiež by sa nemalo spáliť nič také, čo by ešte niekto iný mohol využiť, oveľa lepšie je to dať tomu niekomu inému.
Zvieracie obete zaujímajú iba démonov, tí vám síce môžu pomôcť, no každý, kto privoláva negatívneho ducha alebo démona, sa vystavuje životnému nebezpečenstvu. Takýto adepti skončia väčšinou na psychiatrii... Marion Daghan-Malenky varuje pred vyvolávaním a evokáciou týchto bytostí! Skúsenosti jasne dokazujú, že démoni potom vyhubia celú mágovu rodinu.

Skúsenosti: Mágia

Ľudia potrebujú sebadisciplínu, aby mal rituál želaný úspech! Bez disciplíny sa nedá robiť žiadna mágia. Skúsenosti ukazujú, že keď niekto nie je schopný ovládať svoje vlastné myšlienky a pocity, a nemá ich pod kontrolou, nemá dostatočnú rovnováhu a sebaovládanie, tak on/ona bude mágiou túto nerovnováhu iba zosilňovať. Človek, ktorý je nevyrovnaný, plný hnevu a zúrivosti, by sa mal od mágie a rituálov držať ďaleko, pretože úspech nepríde nikdy. Ale práve naopak. Tieto vlastnosti sa môžu len zosilniť! Aj strach je jedným z dôvodov zabraňujúcich úspešnosti rituálu. Stalo sa nám už to, že sme počas rituálu mali strach, že niečo nie je v poriadku, alebo by sme mohli niečo urobiť zle!? Práveže sa presne to potom stane! A to je isté! Toto celkom jasne ukázali dlhoročné skúsenosti Marion Daghan-Malenky. Keď sa niečoho bojíme a v takom stave vykonávame rituál, naše strachy sa naplno prejavia. To je dôvod, prečo sa každý mág musí najskôr vyrovnať so svojimi obavami, a až potom môže uskutočniť rituál.

TU si môžete prečítať skúsenosti našich klientov.
Marion Daghan-Malenky

Marion Daghan Malenky Skúsenosti
Mágia je zosilnením myšlienok.
Pavol Malenký

Prečo nemal môj rituál žiadny úspech?

V prvom rade, ako sme už spomínali vyššie, ak niekto nemá dostatočnú disciplínu, tak on/ona rituálom žiaden úspech nedosiahne. Ďalšou veľmi rozšírenou chybou je to, že adept nevyužíva v dostatočnej miere analógie. Povedzme, že by sme chceli zavolať najvyššieho predstaviteľa Venuše, Hagiela, kvôli ľúbostnej mágii. Na tento účel je potrebné použiť číslo 7 alebo 49, zapáliť zelené sviečky, a ako vôňu použiť škoricovú tinktúru či škoricovú vôňu. Ďalej je potrebné vykonávať rituál v piatok v hodine Venuše. Tu nájdete tabuľku planetárnych hodín. Keď chceme posilniť lásku, potom by sme ho mali vykonávať pri pribúdajúcej fáze Mesiaca. Venuši zodpovedajú tieto nerasty: smaragd, zafír, zelený jaspis alebo aquamarín. Toto sú niektoré rastliny, ktoré patria Venuši: verbena (železník lekársky), baldrián a venušine vlasy (adiantum). Plody zasvätené tejto planéte, napríklad: hrušky, figy a pomaranče, sú sladké. Venuši sú zasvätené tiež ruže, zvlášť k ranným úkonom, ako aj pelargónia a ďalšie druhy muškátov. Pre sexuálnu mágiu sa najviac hodí vanilka, ruža, karafiát, fialky a jazmín. Zo zvierat patria Venuši: holuby, mačky, býk, pelikán, tuleň... Z miest si mág musí zvoliť: polia, záhrady, studne, alebo spálne...

Vstúpiť si do vlastného svedomia, porozmýšľať nad sebou samým a tiež nad vhodnými obetami... Všetky tieto veci sú tiež súčasťou úspechu! Démoni majú radi čerstvé mäso, Hagiel, predstaviteľ Venuše má rád pekné kvety z rastlín nachádzajúcich sa na planéte Venuša a vôňu škorice. Metathron bude od vás požadovať váš osobný rozvoj a tvrdú prácu na sebe samom... Prosím, zaoberajte sa dostatočne s božstvom, ktoré chcete privolať alebo s ktorým sa chcete spojiť! Bez toho, aby sme pochopili dané božstvo, jeho charakter a preferencie, bez toho, aby sme pochopili, ako sa správať, a s kým mať dočinenia, tento rituál stroskotá!

Nakoniec je potrebné povedať ešte to, že dostatočné sústredenie, mantry a modlitby, sú vždy nevyhnutné! Zložte pre božstvo, ktoré chcete privolať nejakú pieseň a zaspievajte ju s celým svojím srdcom. Takto budete mať úspech. Ak neviete spievať, tak potom môžete jednoducho niečo nakresliť! Nakreslite sigil daného božstva a položte ho na oltár! Použite pri tom, čo najviac takých farieb, ktoré obľubuje dané božstvo! Pripravte si osobné veci a buďte neoblomný v modlitbách! Takto budete mať úspech a je tiež veľmi pravdepodobné, že sa objaví božstvo!

Všetky tieto analógie môžu byť pre začiatočníkov zaťažujúcim detailom, ale v skutočnosti sú nevyhnutné. Chceme ešte raz zdôrazniť, že majster môže uskutočniť astrálnu cestu so svojím energetickým telom, a môže tak Hagiela priamo navštíviť. U niekoho, kto ale ešte nezvládol túto astrálnu cestu, alebo mu bol znemožnený prístup k určitým oblastiam, sa musia využívať práve tieto analógie, aby úspešne vykonal rituál.

Bežnejšie sa stretávame s tým, že adept nevyznáva žiadnu vieru, a ani sa o Boha nijako nezaujíma. Ak tomu tak je, tak nebude cítiť to božstvo alebo ducha, a tiež sa mu ani nezjaví. Prečo by sa aj mal? Ďalej sa mnohí pokúšajú vynútiť si to, aby sa zhmotnil a neustále sa ho pokúšajú o tom presvedčiť magickou paličkou alebo rituálnou dýkou. Dôverovali by ste však niekomu, kto vás ohrozuje s nožom? Nebola by skôr úspešnejšia zdvorilá prosba? Áno, určite... Preto vás zdvorilo prosím, aby ste zostali na tejto úrovni. Duchovia a božstvá existujú už dlho a majú nevýslovné množstvo poznatkov a obrovskú silu. S touto vetou: "Ty musíš, urob to, inak sa budem modliť proti tebe!", nebudete mať žiadny úspech...

Dokonalosť stvorenia človeka a jeho potenciál

Dokonalosť človeka ako bytosti je neprehliadnuteľná. Jeho potenciál? Vôbec si to nevieme predstaviť. Na šťastie je všetko veľmi dômyselne prekryté. Pretože nezrelosť civilizácie by sa prejavila okamžite.

Zdá sa, že sme stále iba na začiatku všetkého. A dosiahnuť môžeme len to, na čo nám sily stačia. Zámer Stvoriteľa je dokonalý a používa neustále bezpečnostné poistky. Používať a využívať môžeme iba to, na čo sme zrelí. To sa nám aj postupne vynára a robíme vedecké objavy. V súlade s vyspelosťou ľudstva. Zoberme si malé deti, ak by sme im dali do rúk zbrane, bola by z toho čistá katastrofa. Ak im chceme hovoriť pravdu, urobme to. Vôbec nemusíme hľadať spôsob ako to urobíme. Stačí slušne vecne vysvetliť a dieťa si vyberie iba toľko, čo vie pochopiť a prijať. Ani viac, ani menej.

Skúsenosti Marion Daghan-Malenky ukazujú, že ak budeme na sebe vedome pracovať a spoznávať to, čo je dôležité, náš vývoj pôjde dopredu. Dostaneme sa do súladu s Vesmírnym plánom. Postupne sa nám môžu otvárať nové obzory, nové úrovne. Hlavne kvality života. To, že tu spolu takto „mudrujeme" nie je náhoda. A bolo by vhodné si ozrejmiť isté zásady. Máme fyzické telo, ku ktorému patrí Rozum. A máme aj Dušu, ktorá sa v tom fyzickom tele prejavuje na istom mieste. A môžeme sa na svoju Dušu naladiť. Je to veľmi jednoduché. Na začiatku to chce veľa trpezlivosti a pokoja v sebe. Tiež veriť, že to je ONO. Stíšiť sa a preciťovať jediné pre to dôležité miesto v tele – oblasť srdca. Pod hrudnou kosťou. Ak sa tomu budeme venovať, úspech sa dostaví veľmi rýchlo. Potom treba ešte vytrvať a pokračovať v začatom. Každý žiak sa musí venovať výuke a praxi, ak má byť dobrý.

Prečo tomuto výkladu bol venovaný taký priestor? Lebo je dôležité sa naučiť pre svoje dobro a vlastnú budúcnosť narábať s takým dôležitým nástrojom. Máme ho vždy po ruke a dostávame cezeň všetky dôležité správy a informácie. Je bytostne potrebné začať používať takýto skvelý nástroj na orientáciu sa v životne dôležitých situáciách. Nie vždy je po ruke niekto skúsený, čo by poradil. Nuž a prečo to nemať osvojené, sprístupnené pre seba? Ľahko tak začneme rozlišovať, čo treba robiť a či je to vhodné, alebo ísť od toho preč a zamerať sa na niečo úplne iné. Je to nástroj 3. tisícročia…

Dokonalosť stvorenia človeka a jeho potenciál

Ako na sebe pracovať, aby sme sa dostali ďalej

Magička Damona: Dá sa robiť veľmi veľa, a námetom na každú činnosť by mala byť túžba dostať sa ďalej a využiť pre každého jedného čo najviac. Tým rastie aj ľudstvo, vesmír, Boh.

Určite je každému, kto sa zaujíma o tzv. iné veci jasné, že to čo platilo v minulosti, teraz už neplatí a dvakrát to nebude platiť v budúcnosti. Bola tu spomenutá možnosť dávať priestor na počúvanie svojho vnútra. Toto je cesta ďalej za poznaním, seba i všetkého ostatného. Ak sa zameriavame na svoje vnútro nadväzujeme kontakt. S kým? To je veľmi dobrá otázka. V prvom rade sami so sebou. Potom tiež začneme prijímať isté nápady, ktoré sa môžu zdať nezmyselné, prípadne čudné. Prestaňme sa pri nich riadiť svojim ROZUMOM a vyskúšajme to, o čo má ísť. Nevadí, že na prvýkrát niečo nevyjde, ale pozorne sledujme, čo sa deje.

Tu je vlastne jedno super poznanie: Boh nie je ten bradatý dedko na obláčiku kdesi vysoko na nebesiach. A nemračí sa na nás a nechce nás trestať. On je tu pri nás, a aby bol čo najbližšie k nám, nasťahoval sa do nášho vnútra. Je súčasťou nás samých. Dá sa to precítiť, dá sa to zažiť. Iba tomu treba venovať pozornosť a čas. Nie len o tom čítať, a možno rozprávať, treba to praxovať. Veriť a odovzdať časť svojho rozhodovania tomu tichému hlasu vo svojom vnútri. Potom to funguje. Nik nás nepotresce, nik nám nevynadá. Stávame sa súčasťou BOŽSKEJ HRY. Boh je živá bytosť, ktorá sa túži vyvíjať. A môže tak robiť našim prostredníctvom, ale iba keď chceme, lebo toto je planéta slobodnej vôle. A prikladáme tým svoju ruku k celkovej hre – vesmírnemu plánu.

V tom dianí je ukrytý význam – posolstvo pre nás. Ak ho prijmeme, dostaneme sa o kúsok ďalej. Krok po kroku. A zistíme, že sa nenásilným spôsobom vyrovnávame s tým, čo napr. druhí robia s obrovskou námahou. Pre nás je to detsky ľahké, aj keď všetci tvrdia, že to tak nemôže byť. Prestaňme sa cítiť neistí za svoje iné poznanie. Veď keď zdanlivo všetci majú pravdu, nemusí to tak byť. Povedzme smelo svoj názor, nedajme sa prevalcovať väčšinou.

Ak to je ONO ostatní na to prídu tiež a budú chcieť byť tvorcom toho, s čím ste vlastne prišli vy. Nechajte ich tak, nie je dôležité, kto je prvý, ale to, že niečo funguje a prináša to osoh celému spoločenstvu, celej Zemi. To je teda začiatok. Pri tom zistíte teda, že veľa – vlastne všetku múdrosť – máte ukrytú v sebe, iba ju stačí „vyloviť" a... Je to vôbec možné, veď sú to doslova BOŽIE aspekty, kvality Boha v nás.

DNA - Čo z nej vidíme, čo je pre nás skryté

Základným prvkom hmoty sú atómy, z nich sa tvoria molekuly z molekúl sa organizuje vyššia hmota, proste fyzika. Jednoduchá, nepopierateľná, učíme sa ju v škole, žijeme ju v každodennom živote. Darmo si hovoríme, že nie sme takí múdri a v zásade v tom máme chaos, vôbec to tak nie je. Veď aj jednoduchá žena, či muž, dokážu upiecť chlieb, uvariť jedlo, aj to je, vážení, fyzika.

Každý jedinec je jednoducho vyššie organizovaná hmota. Neodškriepiteľne máme telo, fyzické. To telo sa síce zdá komplikované, ale pracuje na úplne jednoduchých princípoch. Veď čím je to jednoduchšie tým menšia pravdepodobnosť, že sa to pokazí.

Tu je vlastne začiatok všetkého živého, nie len človeka, aj rastlín a iných životných foriem. Objav 20.storočia – DNA. Reťazec Aj keď je skoro všetko skryté, to čo dokážeme pozorovať je neuveriteľne zaujímavé a pritom jednoduché. Systém genetiky, i potenciál možností. Hovorí sa, že využiteľnosť „dvojskrutkovice" je pre človeka iba 4%. Zvyšok je iba „odpad". Môže to tak byť? Môže aj náš mozog pracovať na tak nízkej úrovni, vraj géniova využívajú mozgovú kapacitu na 17%. A čo zvyšok? Je len tak, nevyužívaný? Uvedomme si, že príroda – múdra to čarodejnica – nefunkčné, prežité systémy sama likviduje a strácajú sa v prepadlisku dejín.

Prečo teda máme tzv. využiteľnú 4% DNA a 12% mozgovú kapacitu? Prečo už nie sú nahradené niečím iným? Vyspelejším, prispôsobeným na nové podmienky. Asi to nebude celkom tak s tou nevyužitou kapacitou. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým? Kde sú tie zvyšné percentá, ako a komu slúžia? Zachytili ste už termín kvantový? Multidimenziálny? Tak toto je veľmi, veľmi zaujímavé, naša budúcnosť…

Dávam tu do pozornosti ten „akceptovaný" stav nevyužiteľnosti. Čo ak to je úplne inak. Pripustiť si možnosť viacerých paralelných realít, v ktorých pôsobíme – žijeme?! Je tu jedna dosť zaujímavá realita: pojem času tu na Zemi. Stíhame-nestíhame, všetko ide rýchlejšie než predtým. A pritom súčasne aj trošku iným spôsobom. Uvedomujete si, že môže byť niekedy za nami už aj prvá dekáda novembra a stromy majú ešte zelené lístie? Spätným pohľadom zistíme, že obvykle v tomto čase už sú listy zo stromov poväčšinou na zemi alebo žlté, červené, či hnedé... Že to je iné? Vráťme sa k tomu pozemskému plynutiu času. Obyčajná kozmická loď, ak sa vzdiali od Zeme, prestávajú platiať všetky pravidlá – čas mimo Zem sa meria iným spôsobom, plynie inak, hovorí sa že vlastne nejestvuje. Je iba pomôckou pre náš život. Čo bolo včera, čo je dnes, čo bude zajtra? Cítite tú schému – šablónu, aby sme sa nestratili v pojmoch?

Prechod do vyšších dimenzií

Žijeme svoj 3D život, to už tu bolo spomenuté. Možno lepšie 4D, lebo tu máme aj taký rozmer – dimenziu – ČAS.

Konal sa zlomový rok 2012 a všetky nenaplnené scénáre, nuž čo k tomu dodať? Dá sa to pochopiť aj ako istá výstraha: „Ľudstvo zastav sa!" nie je možné točiť sa stále dookola v tom istom modele spoločnosti. Strach vie urobiť svoje, aj zastaviť davy. Veľa ľudí sa minimálne spomalilo a začali sa pozerať na svet inými očami. V tom pamätnom 21.decembri 2012 sa nestalo nič katastrofálne, ale ľudské srdcia začali byť citlivejšie, vnímavejšie ako prv. Je tu posun k láskavejšiemu svetu, kde sa viac venuje pozornosť medziľudským vzťahom. Vojny sa pomaly vytrácajú a viesť vojnu v zmysle 2.svetovej, kde sa veľmoci navzájom pretláčali a ľudia trpeli v mene ideológie, sa našťastie dnes už nedá. Internet je médium vstupujúce do nášho života, či chceme alebo nie. A prináša so sebou informácie a informovanosť. Nie je už našťastie možné hlásať do sveta LŽI. Všetko sa dá preveriť, veď všetko je na WEBE. Čomu však ešte neodzvonilo je boj o zdroje energií. A pod pláštikom „spravodlivosti a národnej svojbytnosti" sa bojuje o ne. Všetko dozrie a aj toto ľudstvo rozpozná a odmietne.

Pretože zdrojov je dosť. Všade vôkol nás, iba my zo svojej 3D reality ich nemôžeme vidieť a ani používať. „Podarilo" sa to iba čiastočne technológiou neriadenej a riadenej jadrovej reakcie. Celý vesmír spozornel a dodnes sleduje náš vývoj. „Atómové" bomby nad Hirošimou a Nagasaki sú mementom. Boli signálom pre pozorovateľov vývoja ľudstva na Zemi. A ich vztýčený varovný prst je tu stále. Musia nás sledovať, aby sme nespáchali niečo ešte horšie.

Ak by sme mali využívať tie skryté zdroje energie, je potrebné prejsť istým vývojom, ktorý nás posunie ďalej. Preto vývojom, lebo nič sa nedá urýchliť. Všetko chce svoj čas, ak je niečo predčasné, vymyká sa to spod kontroly a vznikajú obrovské problémy, doslova katastrofy. Prechod do vyšších dimenzií, znie to tak jednoducho, a ono to jednoduché aj je, ale nie je to ako pohyb na ceste, kráčam a prejdem automaticky do vyššej. Kdeže, podmienky sú pevne stanovené, a prejsť sa bude dať, až ich vskutku splníme. Ktoré to sú? Nuž v prvom rade LÁSKA a zamedzenie pôsobenia STRACHU, energii ktorá rozkladá. Lásku každý môže ľahko spoznať vo svojom vnútri. Ťažko sa to opisuje tá hra vo vnútri, ale môže ju spoznať každý kto zatúži. A s ňou kráča LÁSKAVOSŤ, ktorou môžeme oblažovať svoje okolie. Samozrejme najväčší diel lásky venujeme SEBE!!! Lásky – nie sobectva. Potrebujeme ju pre svoj úspešný vývoj.

Možnosti liečenia

Zdravie je obrovská oblasť človečenstva, zmysluplného života na Zemi. Pokiaľ sme zdraví, vôbec tomu nevenujeme pozornosť. Načo?! Je to také prirodzené. Zväčša až v neskoršom veku, keď nás začne niečo bolieť, mení sa náš prístup k tomuto pojmu. Všimnime si, že ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, zvyknú pri blahoželaniach hovoriť: „A veľa zdravíčka, lebo to je najdôležitejšie..." Áno, áno. Ako môže byť Duša šťastná v chorom ubolenom tele? To sa vylučuje. Pritom máme tak veľa vo svojich vlastných rukách. Práve tu je veľký skrytý potenciál.

Naše skúsenosti: Pramálo sa vie, že nie je potrebné všetko medicínsky podchytiť a potom „liečiť". Dôležité je zdravie a naň nepotrebujeme lekára. Vystačíme si sami. Správnou starostlivosťou o seba. Životospráva: to je pojem široký a zahŕňa v sebe všetko od spánku, cez jedlo, prácu, pohyb až po relax. A je tu naša ZODPOVEDNOSŤ. Za seba samých. Zodpovednosť nie je o tom, že niekomu skladáme účty za vykonanú činnosť a on nás potom pochváli alebo pohaní. Zodpovednosť je láskavá starostlivosť o seba samého. Iba človek sám dokáže precítiť, čo mu spôsobuje dobro a čo zlo. Ak sa sám dobrovoľne vzdá tejto kvality ODOVZDÁ svoju dôveru niekomu inému a ten sa potom o neho stará. Ale je to cudzí prvok, ktorý nemusí správne zasiahnuť do jemného mechanizmu bytosti. Dá sa tu pôsobiť mnohorako:

Je tu lekárska veda, ktorá sa javí byť veľmi zložitá a ľudia, ktorí sa lekárskou praxou zaoberajú, musia študovať veľa a dlho a priebežne sa vzdelávať. Využívajú svoje získané vedomosti i intuitívne schopnosti. Nie každý lekár je liečiteľ. Lebo dôležité je človeka vyliečiť a nie liečiť. Problém obrovský, s lekárskou etikou, s farmaceutickým priemyslom, podriaďovanie sa nastavenej liečbe. Medicína západná – alopatická, i homeopatická. Medicína východná – celostná čínska, múdra ajurvéda.

A oproti tomu stojace zázraky samouzdravenia. Lekári posielajú na vyšetrenia človeka so zjavnými problémami s bolesťami chrbtice, hlavy, žalúdka. Najmodernejšie prístroje preskúmavajú každý detail bytosti, a NIČ! Výsledok vyšetrenia je negatívny, človek by mal byť v poriadku bez zjavných neduhov, či bolestí. Ale nie je!!! Čo s tým? Lekár predpisuje lieky, ktoré utlmia bolesť, ale príčinu neodstraňujú. Ba čo viac, poškodzujú ako tak zdravé orgány (pečeň, obličky), neskôr treba ešte podchytiť aj tie, aby nekolabovali. A pritom možno na začiatku to chcelo iba malú zmenu v jedálničku, či presťahovať posteľ do inej časti izby.

Vývoj duše

S tým veľmi úzko súvisí vývoj človeka a jeho duše. Tu sa dá robiť obrovský kus práce. A nik ju nemôže urobiť za nás, našťastie. To je úžasné poznanie pre každého z nás.

Čo to znamená? Je dôležité si uvedomiť, a potom sa toho držať, hodnotu seba samého. Pripustiť, že náhody nejstvujú a to, že o tom práve teraz hovoríme, je ten najsprávnejší čas. Sme dôležití pre seba a tiež pre celkový vývoj sveta – sme súčasťou vesmírneho plánu. Nie je to tak, že sme zanedbateľnou čiastočkou v obrovskom „kotli" života. Možno sme malí, ale neuveriteľne dôležití. Pre ten správny postup vývoja, pre samého Boha. Ak sa my staráme o seba a rastieme do požadovaných parametrov, deje sa to pre CELOK ako taký.

Marion Daghan-Malenky hovorí: Najväčším omylom je myslieť si, že problémy sú také veľké, že my ich nevyriešime. Opak je pravdou. Problémy sa začnú riešiť, keď my vyjdeme zo svojej nemohúcnosti a prejdeme do činorodosti. Aj malý krôčik je posun a ak ho spravím, stávam sa iskierkou nádeje, príkladom pre ostatných. Ak začnem sám, ostatní sa pridajú. Ak nezačnem, nič sa nestane…

Každá duša je jedinečná, prichádza z vekov a odchádza do vekov. Telo je fyzické a postupne počas života sa mení, rastie a vyvíja sa, potom žije a napokon degeneruje – starne a odchádza.

Čo je zo zeme, vracia sa do zeme. Duša je nehmotná, aspoň nateraz v našom pozemskom meradle. Ak veríme v silu prírody, univerza či Boha, môžeme sa spoľahnúť na to, že je VEČNÁ. Nerastie, nestárne, iba sa vyvíja. Tu na Zemi je skvelá škola pre vývoj duší. Tu je tá možnosť prežiť niečo, čo sa bez fyzického tela nedá.

Niektorí ľudia majú schopnosti vidieť niečo, čo iní nevidia. Obaly fyzických tiel z jemnej energie. V nich je napísané, aká tá ktorá duša je kvality. Iba na základe správneho vyžarovania môže pokračovať ďalej, žiadna protekcia, či vychytralosť. Vyžaruješ – fajn, postúpil si. Nevyžaruješ, žiaden posun, iba sa dať znova do práce. A veriť, že to raz dosiahnem.

Ako taká práca na skvalitnení duše vyzerá. Úplne jednoducho. Práca s energiami – meditácia. Plus opustenie vžitých spôsobov správania. Žiadne chytračenie, či vyvyšovanie sa nad ostatných. Úcta k ostatným, k zvieratám i kvetene. Rozpustenie nevraživosti k sebe a aj ostatným.

Otázka a čo moji blízki, oni tak necítia, oni nechcú byť takí. Odpoveďou je, že ich treba nechať tak. Buď sa zmenia a stanú sa podobní ako my, alebo sa jednoducho z nášho života vytratia. Ale prídu iní, takí s ktorými budeme ladiť. :o)

Práca s pamätou

Pamäť je rôzna. Najčastejšie si pod tým pojmom predstavíme pochody v hlave pri myslení. Koľko sa musíme venovať tomu, aby sme sa naučili potrebným vedomostiam. Niekedy to ide lepšie, inokedy horšie. Sú na to už aj vypracované techniky, ako sa správne a efektívne učiť. Hm, keď som bola malá, nič také sa nekonalo.

Jedno je však isté je veľmi dobré a vhodné zaťažovať svoju pamäť v hlave rôznymi informáciami. Systém papierikov, na ktoré si píšeme, čo nemáme zabudnúť sa nemusí niekedy vyplatiť, čo keď zabudneme aj ten?! Čo máme v hlave, nám nik nevezme. A je to tu hneď po ruke, stačí iba zaloviť v pamäti.

Iná je pamäť tzv. bunková, ktorá má na starosti správny spôsob „chodu" nášho tela. Tam nám žiadny tréning mysle nepomôže. Je tu istý samovoľný proces, ktorý nevieme ovplyvniť. Beží na pozadí tých, ktorým venujeme pozornosť. Čo si môžu bunky pamätať, to nechajme na ne. Dôležité je nemýliť ich v prenose informácií. Rôznymi vplyvmi energie, nežiadúcich chemických látok, či umelých hormónov. Naša pamäť – hlavne bunková – si to riadne uloží do svojej knižnice.

Mágia a tvorba reality

A toto tu je na spríjemnenie všetkého. Lebo sa s tým dá krásne hrať a dosahovať nemožné na počkanie. :o)

Ak sa do toho dáme takýmto spôsobom, výsledok sa zanedlho dostaví. Pocit radosti a šťastia v nás postupne narastie, a vtedy nás to samé začne posielať dávať. Čo dávať? Radosť, úsmev, dobrú náladu. Je veľa možností a ešte viac príležitostí, ktoré sa začnú samé objavovať.

Prichádza čaro – mágia života. Nastal čas na užívanie si krásy vzťahov inak, s nezištnou všeobjímajúcou láskou. A výsledok sa dostaví: ľudia sa začnú pri nás cítiť dobre a vyhľadávať našu spoločnosť. To je vlastne OZNAM o tom, že to robíme dobre. Ak nám aj cudzí človek povie: „Vy ste ako slniečko, vždy máte úsmev na perách. Tak rád som pri vás." Je najväčšia odmena za zmenu, ktorú sme spravili.

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Kľúč Logo