Marion Daghan-Malenky

Nesmrteľnosť z pohľadu mágie a mystiky

Nesmrteľnosť

z pohľadu mágie a mystiky

Každý, kto sa narodí musí raz aj zomrieť, ale v mágii človek definuje nesmrteľnosť úplne inak. Nesmrteľnosť je schopnosť alebo možnosť, ako si spomenúť na svoje predchádzajúce životy a tiež vedome určiť svoju ďalšiu inkarnáciu. Každý, kto si môže spomenúť na to, kým on / ona bol / a v predchádzajúcom živote, je v očiach mágie nesmrteľným. Toto telo musíme skôr či neskôr opustiť. To najdôležitejšie je pre mága ale vedieť, nie iba veriť tomu, že je v konečnom dôsledku nesmrteľný. Toto poznanie prichádza z vedomého poznatku, že človek nie je len toto telo, tieto pocity a tieto myšlienky, ale že je tiež nesmrteľná duša. K takémuto zážitku a poznatku sa človek dostane prostredníctvom hlbokej meditácie.

Čím skôr si človek dokáže spomenúť na svoj minulý život a na podrobnosti z tohto života, tým bližšie je k nesmrteľnosti. Momentálne veda hovorí, že niektorí ľudia majú lepšie alebo horšie genetické informácie. Z pohľadu mágie sa hovorí, že už v podvedomí máme v sebe informácie z predchádzajúceho života. Tieto informácie a skúsenosti sú zakódované v našich génoch. To znamená, že keď niekto v predchádzajúcom živote venoval veľmi veľa času hudbe, rýchlo sa aj v ďalšom živote naučí hrať na nejaký hudobný nástroj. Čím viac si toho človek podvedome alebo vedome pamätá, tým rýchlejšie sa v ďalšom živote niečo naučí, a tým bližšie je k nesmrteľnosti.

Nesmrteľnosť duše je základnou súčasťou mnohých svetových náboženstiev: buddhizmu, hinduizmu, jainizmu… Prostredníctvom meditácie môže ísť človek vedome stále hlbšie a vrátiť sa:

  1. Tam, kam ľudia idú, keď snívajú,
  2. Tam, kam ľudia idú v hlbokom - bezsennom spánku,
  3. Tam, kde ľudia idú, keď zomrú.

Hlbšiu meditáciu a stavy vedomia adept dosiahne prostredníctvom vnútornej a vonkajšej očisty a vnútorného poznania a zbierania subtílnej energie, ktorá je potrebná pre hlbokú meditáciu.

Vnútorná očista znamená čistotu myšlienok. Myšlienky, ktoré vychádzajú zo strachu a nepokoja sú vnímané ako nečisté. Myšlienky, ktoré vychádzajú z lásky a inšpirácie sú vnímané ako čisté. Pritom je nevyhnutné nevnímať vnútorné programy, ktoré sú v nás vyvolané elementami, ako naše vlastné myšlienky, a usilovanie sa o rovnováhu v Tu a Teraz, na tomto mieste, vnímať ako nevyhnutný cieľ. Viac o tom si môžete prečítať TU: 5 vnútorných hlasov.

Vonkajšia čistota znamená starať sa o čistotu svojho tela: Hygiena a zdravé stravovanie tu zohrávajú dôležitú úlohu. Dôležité je tu ale aj správne konanie. Nejde tu len o to, čo robíte, ale aj prečo to robíte. Napríklad: Pracujem tam a tam, pretože mám strach, že… alebo pracujem tam a tam, pretože ma to fyzicky, intelektuálne a duchovne posúva ďalej… alebo napr. dal som niekomu facku, pretože som mu chcel nahnať strach, alebo som to urobil preto, aby som niekoho ochránil pred znásilnením…

Zbieranie subtílnej energie, ktorá je nevyhnutná pre hlbokú meditáciu znamená:

  1. Dbať na správne dýchanie,
  2. dbať na zdravé jedlo a pitie,
  3. šetriť si energiu prostredníctvom bezmyšlienkového stavu, alebo byť pri každej činnosti v Tu a Teraz bez toho, aby ste si robili zbytočné starosti.

a. Odporúčame knižky: od Nobuo Shioya a knižku Šport a joga
b. Tu sme dali dokopy tie najdôležitejšie informácie.
c. Na tomto mieste odporúčame knižky od Eckharta Tolleho, Neala Donalda Walscha a knižku Zenová myseľ, myseľ začiatočníka.

Nesmrteľnosť: mytologické bytosti a postavy, mýty a legendy

Svätý grál.

Svätý grál je kalich, v ktorom bola zbieraná krv ukrižovaného Ježiša. V Biblii je napísané, že keď bol Ježiš na kríži prebodnutý rímskym vojakom, jeho krv bola zachytená do kalichu (Svätý grál). Každý, kto sa napije z tohto kalicha, by mal nadobudnúť nesmrteľnosť.

Kameň mudrcov

Vytvorenie kameňa mudrcov je najvyšším umením alchýmie. Kameň mudrcov by mal mať tie vlastnosti, ktoré pretvorili nevzácne kovy na zlato, rovnako tak by mal byť všeliekom najvyššieho stupňa čistoty. Ten, kto vlastní tajomstvo pôvodu a výroby kameňa mudrcov, ten by mal dosiahnuť večnú mladosť a nesmrteľnosť.

Cheirón: Nesmrteľný Kentaur (Kentaurus, Centaurus) a Achilles

Cheirón: Nesmrteľný Kentaur (Kentaurus) je v gréckej mytológii syn Kronosa a Philyry, nevlastný brat Zeusa a jedného Kentaura. Pri prenasledovaní Kentaurov Heraklom je Cheirón prebodnutý šípom otráveným krvou Hydry. Vzhľadom na to, že kvôli rane musí trpieť neznesiteľné bolesti, zriekne sa Kentaur svojej nesmrteľnosti v prospech Prometea. Po jeho smrti bol Cheirón povýšený Zeusom (Diom) na súhvezdie Kentaura (Strelca) na nočnej oblohe.

Cheirón bol učiteľom Achillesa, ktorému bola tiež daná nesmrteľnosť a nezraniteľnosť. Podľa jednej verzie ságy ponorila Achillesova matka všetky jej deti do kade s vriacou vodou alebo priamo do ohňa, aby ich urobila nesmrteľnými. Existujú aj iné legendy alebo tradície, podľa ktorých ho jeho matka ponorila do vody Styxu, rieky podsvetia, pričom ho držala za päty.

Lakšman, brat Rámu vstane z mŕtvych a tajné miesto Shangri-La (Šangri-La, Šambhala alebo Šambala).

Rámájana je druhý indický národný epos a jedna z najdôležitejších svätých kníh hinduizmu. Je tam popísané, že v boji na Srí Lanke, kde Ráma bojoval proti démonovi Rávanovi, bol Lakšman (Rámov brat) zastrelený Indradžitom, Rávanovým synom. V Himalájach rastie liečivá bylina, s ktorej pomocou môžete priviesť mŕtvych späť k životu, ale len do východu Slnka po ich smrti. Hanumán letel do Himalájí a keďže nemohol rozpoznať túto bylinu, tak priniesol celú horu. Tak bol Lakšman ochránený pred smrťou. Podľa iných povier zodpovedá popis hory z Rámájany legendárnemu miestu Šangri-La (Šambala), kde nerastú len rastliny dávajúce nesmrteľnosť, ale možno tu nájsť aj stavby starovekých kultúr a mimozemských civilizácií. Toto miesto je opísané v knižke od Lobsanga Rampu, Lekár z Lhasy.

Biblia: Prorok Eliáš ide do neba bez toho, aby musel zomrieť.

Prorok Eliáš (Elias, Elijachu) bol Bohom prijatý do neba, aj keď nezomrel. Celý popis neobyčajného konca Eliášovho života sa nachádza v Biblii v Starom zákone, králi 2,1–18. Eliáš bol vzatý do ohnivého vozňa a vyvezený počas búrky k nebu bez toho, aby musel zomrieť. V mnohých ohľadoch je táto udalosť modernými prívržencami New Age braná ako dôkaz existencie mimozemšťanov. Rovnako sú chápané aj vízie proroka Ezechiela, ktoré možno nájsť v Starom zákone, ako možný vplyv mimozemšťanov alebo vízie Mer-Ka-By (pozri ďalej).

MER-KA-BA – Nesmrteľnosť.

Prostredníctvom meditácie Mer-Ka-Ba by mal byť človek schopný priniesť svoje fyzické, mentálne (ducha) a emočné telo (pocity) tak do súladu a harmónie, až dosiahne nesmrteľnosť. TU je nesmrteľnosť tiež chápaná ako plné ponechanie si vedomia. Cieľom je byť si vždy vedomý seba samého a vedieť si spomenúť na všetky časové hranice. Viac o Mer-Ka-Be si môžete prečítať TU. Čím je človek rozvinutejší, tým je jeho Mer-Ka-Ba pole silnejšie a stabilnejšie.


  •  Sigil pre meditáciu

    Sigil pre meditáciu

Orúnmila (Òrúnmìlà, Orula, Orúnla), Nesmrteľnosť vo voodoo a Santérií.

Jedným z najdôležitejších božstiev vo voodoo a Santérií je Orúnmila. Patrónom veštenia je veštecký systém ifá. Ifá sa používa vo voodoo a Santérií rovnako ako tarotové karty alebo krištáľové gule v našom západnom svete. Orúnmila je preto patrónom tohto veštenia, pretože pozoroval stvoriteľa (boha) pri stvorení tohto sveta a preto vie, ako dlho bude daný človek a dané stvorenie žiť. Vie aj to, aké problémy a prečo, človek musí alebo by mal prežiť.

Existujú proroctvá, ktoré hovoria o tom, že Orúnmila je silnejší ako smrť, a keď zistil, že smrť si niekoho zobrala príliš skoro, ako bolo nevyhnutné, vzal zubatej jej kosu a vyjednával s ňou. Nefunguje to tak, že si zoberieš ľudí priskoro, ľudia musia prežiť to, čo je určené. Smrť povedala, že existuje priveľa ľudí a bolo by lepšie, keby si vzala niektoré duše skôr. Orúnmila povedal: „Dobre, ak niekto bude nosiť na ľavom zápästí náramok s mojimi farbami – zelenou a žltou a so 16 kamienkami, tak potom si ho smrť nesmie vziať predčasne.“ Tento náramok bol vyrobený zasväteným kňazom (babalawom) z ifá-orákula.

Bola jedna známa spisovateľka Migene González-Wippler ktorej matka trpela vážnou chorobou. Ležala na jednotke intenzívnej starostlivosti a lekári si mysleli, že pravdepodobne v nasledujúcich hodinách alebo dňoch umrie. Išla potom k jednému zasvätenému kňazovi a on sa poradil s orákulom. Povedal jej, že by mohla ešte dlho žiť, ale musí byť chránená týmto náramkom. Preto jej kňaz vyrobil a zasvätil takýto náramok. Dcéra chorej matky sa vrátila naspäť do nemocnice a priniesla svojej matke, ktorá bola v bezvedomí, náramok. V krátkosti sa ešte rozprávala s lekármi, ktorý potom odstavili infúziu, pretože si mysleli, že matka tak či tak zomrie. Dcéra jej potom nasadila náramok a na druhý deň lekári zistili, že matka sa odrazu uzdravila. Lekári nemali slov a matka žila šťastne ešte niekoľko rokov, tak to píše autorka.

Orunmila je uctievaný v Santérií a vo voodoo ako liečiteľ a prorok a je mu pripisovaná veľká múdrosť. Pozná osud všetkých duší. Jeho farbami sú, ako sme už spomínali, zelená a žltá a jeho číslom je 16.

Staroveká indická legenda:

Jedna stará indická legenda hovorí o tom, že jedného dňa sa v duchu mágie zišli bohovia, vysoko rozvinuté duše, ktoré rozhodovali o ľuďoch a radili sa. „Kde by sme mali ukryť nesmrteľnosť a silu ľudí?“ A rýchlo sa ukázalo, že ich nemožno ukryť na vysokej hore alebo v hlbokých jaskyniach, pretože raz by tam ľudia prišli, ale najlepším nápadom bolo skryť nesmrteľnosť do duší a sŕdc ľudí.

Ten, kto je ochotný prehľadať svoje srdce, nastaviť si vnútorné zrkadlo, iba ten je oprávnený nadobudnúť aj nesmrteľnosť a vyššiu moc. Aj v Delfách, známej gréckej veštiarni, je napísané: „Poznaj sám seba“, ale túto vetu nájdeme aj v pyramídach, ako aj v knihe „moderná mágia“ od Damiena Echolsa. Aj tu, aby sme sa vrátili naspäť k vete, je zdroj večného života skrytý a prostredníctvom sebaspoznania, tým, že si uvedomíte, že ste večná duša, získate vyššie sily a nesmrteľnosť.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Kľúč Logo