Marion Daghan-Malenky

21 krokov ku šťastiu 🍀

21 krokov

ku šťastiu

    1. Neberte život tak vážne a osobne. Smejte sa viac! Preto je dnes joga smiechu taká populárna, pretože veľa ľudí má skúsenosť s tým, že po 30 sekundách smiechu sa môžete zbaviť zlého pocitu v tele, dokonca aj vtedy, keď sa nie je čomu smiať. Ak sa nechcete smiať nasilu, pokúste sa pozorovať svoj vlastný život s určitým odstupom! Vždy je niečo, čo vás dokáže nahnevať, alebo niečo, z čoho sa môžete smiať, alebo sa tešiť!

Existuje knižka, ktorá vedecky a tiež nevedecky dokazuje, že jednoduchý smiech, vystrenie sa a jednoduché cvičenia na chrbát dokážu liečiť mnoho chorôb! (Skúsenosti hlupáka, Dr. Mirzakarim Norbekov)

    2. Nájdite si čas na meditáciu. Meditácia je jednoduchá technika, ako čistenie zubov, no vedie k zázrakom. Nebojte sa, nemusíte sa stať budhistom a v dnešnej dobe existuje toľko veľa techník a mp3-ek, že si bez námahy môžete vybrať to, čo bude pre vás vhodné. Tu vám môžeme odporučiť napr. túto knižku: Meditácia pre skeptikov… od Ulricha Otta a naše meditačné mp3 :-).

    3. Zaoberajte sa sami sebou a Bohom. Kto vie, kto on / ona je a prečo on / ona je tu, si môže život užiť úplne inak, ako niekto, kto len slepo ide po úspechu, peniazoch alebo dobrej rodine. Je dobré dať si taký cieľ, ale prečo? Na to, aby som bol šťastný? Môžem vám z mojej skúsenosti povedať, že poznám dosť ľudí, ktorí majú dosť peňazí, dobrú rodinu a sú dokonca aj zdraví a napriek tomu nie sú šťastní! Prečo? Práve preto, že šťastie prichádza zvnútra a vonku ho človek nenájde! Človek nájde šťastie a radosť, keď cíti že jeho život má zmysel! Ak človek vníma sám seba ako nesmrteľnú dušu a žije zmysel svojho bytia! ÁNO, môže to byť aj rodina, môžu to byť aj peniaze, ale takéto veci sú väčšinou len nástrojmi pre robenie niečoho iného alebo pre splnenie našich prianí, ktoré zaplatíme peniazmi. Naše moria sa čistia, stále viac ľudí sa stáva nadšencami vegetariánskej stravy a jogy, pomáha sa ľuďom v rozvojových krajinách. Naša predstava o tom, kto sme a kto je Boh, ovplyvňuje naše každodenné rozhodnutia! Tu odporúčame knižku: Čo povedal Boh od Neala Donalda Walscha.

    4. Užívajte si viac to, čo je TU a TERAZ. Väčšina ľudí nie je vôbec v Tu a Teraz. Pri raňajkách sú už v práci, v práci sú myšlienkami už doma, doma sú potom myšlienkami na dovolenke a na dovolenke rozmýšľajú zase o tom, ako doma zarobia peniaze. Človek môže byť ale šťastní iba TU a TERAZ. Náš mozog nás neustále bombarduje vecami, ktoré by sme mali alebo musíme urobiť a bohužiaľ to nemá konca… Čo máme z našej inteligencie, keď večer nedokážeme vypnúť našu hlavu a nemôžeme zaspať?! Tu vám zo srdca odporúčame prečítať si túto knižku: Sila prítomného okamihu; od Eckharta Tolleho.

    5. Nájdite harmóniu medzi aktivitou a oddychom a pasivitou. Každý z nás je iný. Existujú ľudia, ktorí sú skôr aktívni a ktorí musia trošku spomaliť, aby sa dostali do rovnováhy… Manažéri, vrcholoví športovci, ustarostení rodičia… Pre takýchto ľudí je dôležité, aby si stále hovorili: „Je dosť času!“ Dôležité je, aby takíto ľudia našli odvahu povedať niekedy aj "NIE" a našli si čas aj sami pre seba. Existujú ale aj ľudia, ktorí majú problém motivovať samých seba a dotiahnuť veci až do konca. Pre nich je zase dôležité získať sebavedomie, že môžu dosiahnuť svoje sny a ciele! “Pohni zadkom!“ je v tomto prípade to správne motto. Tu odporúčame knižku od Anthonyho Robbinsa; Prebuďte svoju vnútornú silu (Naučte sa riadiť svoj duševný, telesný a finančný osud!).

    6. Zaoberajte sa umením. Je nemožné, aby ste boli nešťastný, keď zo srdca spievate… Čo robíte, či maľujete, spievate, vyrábate modely, hráte v divadle, píšete knihu… je jedno. Dôležité je, že nechávate voľný priebeh vašim emóciám a kreativite. Prostredníctvom umenia sa môžete porozprávať so svojím Vyšším Ja, prijímať posolstvá z vyšších úrovní, komunikovať s vnútorným dieťaťom, ktoré je vo vás… Umenie nám dáva ďalší rozmer. Pomôže nám precítiť život v Tu a Teraz.

    7. Športujte pravidelne. Nezáleží na tom, či budete cvičiť jogu, chodiť na dlhé prechádzky, alebo robiť triatlon alebo chodiť do fitness… Je jedno, čo budete robiť, dôležité je to, že je to dobré pre vás. Čo je pre koho dobré, závisí od jeho veku, pohlavia, chorôb… Každý si môže niečo nájsť. Nemusí byť toho veľa, ale bez pohybu nemôžete očakávať žiadne dlhodobé zdravie a pohodu. Každý, kto pravidelne športuje, či už cvičí jogu, behá alebo sa venuje silovému tréningu potvrdí, aký dobrý pocit má on / ona po tréningu.

    8. Dávajte si pozor na to, čo a koľko toho jete. Jedlo nám dáva energiu a radosť alebo ťažkosti a choroby. Každý je iný, a to, čo je pre niekoho liekom, môže byť pre iného jedom. Zoberme si napríklad med. Zvyčajne je to najlepší liek… ak je ale niekto alergický, alebo má dokonca ešte aj cukrovku, vtedy to zdravé nie je… Vyskúšajte rôzne kuchyne (indickú, čínsku, vegetariánsku). Choďte k ajurvédskemu alebo čínskemu lekárovi alebo k niekomu podobnému, a nechajte si poradiť, čo je pre vás to pravé. Pozerajte sa na to, ako vaše telo reaguje na rôzne jedlá. Každý dobrý športovec a starší človek venuje pozornosť svojej strave.

    9. Pite zdravo a dostatočne. Príliš sladké nápoje neuhasia smäd, ale ešte horšie, len nášmu telu odoberú dôležité minerály (kálium). Dbajte na dostatočný prísun vody, aby ste svoje telo zbavili toxínov. Pravdepodobne to znie dosť banálne, ale len sa jednoducho pokúste 7 dní sledovať, či každý deň vypijete 1,5 litra vody a ako ste sa cítili.

    10. Veľa ľudí je prekyslených kvôli strave a stresu. Prekyslenie má psychické, ako aj fyzické negatívne účinky na naše telo a myseľ. V najhoršom prípade sa dá predpokladať dokonca rakovina, ktorá tiež súvisí s prekyslením. Tu odporúčame tabletky Basentabs pH-balance Pascoe.

    11. Dýchajte správne a aktívne! Znie to síce banálne, ale správnym dýchaním dokážete načerpať veľa pozitívnej energie. Dobrým príkladom sú jogíni a majstri Čchi-kungu. Človek dýcha neustále: na cestách v aute, pri práci. Možno preto sa dychové techniky tak podceňujú. Tu odporúčame knižku od japonského lekára Dr. Nobuoa Shioyu, Fontána mladosti Dr. Shioya, ktorý sa dožil 106 rokov. Čo je ale ešte dôležitejšie: Až do svojej smrti bol úplne top-fit. V mladosti sa stretol s mnohými chorobami a náhodou objavil dychové techniky, ktoré mu pomohli nielen vyliečiť sa, ale vďaka nim sa aj sám udržal v kondícii až do konca života.

    12. Starajte sa o svoje zdravie. Choďte pravidelne k zubnému lekárovi a lekárovi.

21 krokov ku šťastiu

Foto © Pixelot http://www.fotolia.com I pmalenky

    13. Ujasnite si svoje životné ciele. Len ten, kto má sny a pracuje na ich realizácii, bude spokojný sám so sebou a svojim životom. Ak robíte niečo, čo od vás očakávajú vaši rodičia alebo partner a nie je to niečo vaše, tak nebudete dlhodobo spokojní. Ak máte ciele, ktoré vás nadchýnajú, urobíte kvôli nim aj niečo veľké. Tam, kde nie je žiadny nápad, nie je ani žiadna akcia. Ľudia, ktorí toho veľa dosiahli, to nedosiahli náhodou! To jednoznačne potvrdili aj naše dlhodobé skúsenosti. Tu odporúčame knižku Kaviareň na okraji sveta, (nem. originál: Cafe am Rande der Welt) od Johna Streleckého.

    14. Sme súčasťou prírody. Naše moderné životy sú často príliš umelé. Choďte aspoň jedenkrát do týždňa niekde do prírody. Aj prechádzka v parku už dokáže urobiť malý zázrak. Ešte lepšie je venovať sa turistike. Dôležité je mať trošku prírody aj doma. Niekoľko rastliniek, o ktoré sa staráte, mať doma mačku alebo psa, už niekoľkým ľuďom pomohlo dostať sa z hlbokej depresie. Bez čerstvého vzduchu a prírody jednoducho nemôžeme byť šťastní. Je preto dôležité, aby sme pre prírodu aj niečo urobili. Čo presne by to malo byť, to už je na vás. Zasaďte sa za ochranu prírody, tu alebo v zahraničí, môže to byť pre vás ďalším obohatením.

    15. Máte dobrý vzťah k peniazom? Peniaze sú energia. Kto myslí týmto spôsobom: “Peniaze sú špinavé“, alebo: „Len zlí a nečestní ľudia majú peniaze“, nikdy nebude bohatým! Prečo, pretože ak si niekto sám o sebe myslí, že on / ona je dobrý / á, tak prečo by mal / a on / ona mať niečo zlé… Tu odporúčame knižku Peniaze a zákon príťažlivosti (Hojnosť, zdravie a šťastie).

    16. S tým je spojené aj to, že každá činnosť, ktorú môže človek matematicky popísať, je alebo v budúcnosti bude prebraná robotmi. Už dnes existujú autá bez vodiča a je len otázkou času, kedy taxikári prídu o svoju prácu. Podobne je to s mnohými inými profesiami. Investícia do svojho vlastného vzdelania je tou najlepšou investíciou! S každým cudzím jazykom, ktorý sa naučíte sa vám otvárajú nové dvere a možnosti. S každým novým poznatkom a vzdelaním objavíte nové možnosti, a váš život tak bude pestrejší.

    17. Cestujte a preskúmajte náš svet, iné národy a štáty. Iní nie sú lepší alebo horší. Sú rôzni a vy zistíte, že človek nájde niečo dobré a zlé v každej krajine, rovnako ako vo svojej vlastnej krajine. To vytvorí určitý odstup a dá vám aj relativitu k vlastným problémom.

    18. Buďte k sebe a ostatným úprimní. Je to jednoduchšie, ako si myslíte, a ušetrí to vám a tiež ostatným veľa energie.

    19. Ak vaše ego nevidí riešenie vašich problémov, neznamená to ešte, že žiadne riešenie neexistuje! Znamená to len to, že ho v tomto momente nevidíte, ale na každý problém existuje aj riešenie!

a.) Spriateľte sa s myšlienkou, že pre vás existuje riešenie!
b.) Povedzte si: „Všetko je ilúzia, všetko je energia a vedomie!“
c.) Nejde o to, čo sa stalo, ale podstatné je to, ako na to reagujem.

    20. Žiadne „Takto to musí byť!“ alebo „To sa nesmie stať!“ Ujasnite si svoje ciele, nedávajte si ale žiadne časové horizonty, alebo si neurčujte ako daný cieľ dosiahnete. Akceptujte to, čo je! Buďte pripravení na plán B alebo C! Ak niekto povie: „Presne túto prácu musím teraz dostať!“, tak ju nedostane, pretože on / ona bude mať príliš veľký strach! Keď v takej istej situácii povie alebo rozmýšľa takto: „Urobím všetko pre to, aby som túto prácu dostal/a, ak ju ale nedostanem teraz, tak potom nabudúce, alebo si nájdem niečo lepšie!“ bude uvoľnenejší a jeho šance na úspech budú o 100 % väčšie!

    21. Nikdy nezabudnite na to, že nie ste len toto telo, myšlienky a pocity, ale aj večná duša. Keď to budete mať stále na pamäti, tak budete brať veci oveľa uvoľnenejšie! Veci budú stále menej dramatické a problémy zrazu nebudú také dôležité. Choďte občas na cintorín alebo do nemocnice. Je tam toľko dôležitých ľudí… a vaše telo tam tiež skončí… Desivé? Tak to ale je! Užívajte si život a ak chcete byť nesmrteľný, čítajte ďalej tu :-)… Tu odporúčame tento film: Kým si po nás príde.

Všetci túžime po šťastí a naplnenom živote.
Seneca

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Kľúč Logo