Marion Daghan-Malenky

Ilúzia & Realita Čo je ilúzia a čo je realita?

Ilúzia vs. realita

Čo je ilúzia a čo je realita?

Na túto otázku odpovedal Lao-c' takto:

Realita je to, čo sa nemení!

Čo sa nemení? Mudrci hovoria, že bod, z ktorého všetko vychádza, sa nemení. Tento bod nemožno popísať, pretože to (on) je nad všetkým, čo bolo stvorené. Za tým všetkým, čo je a existuje vo všetkých formách, sa skrýva neodhalený pôvod odpočívajúceho Boha v nás. Tento bod 0 je obsiahnutý vo všetkom ako vedomie, svetlo a radosť z bytia. V mnohých posvätných knihách je napísané, že človek to môže zažiť prostredníctvom meditácie. V meditácii sa môže zjednotiť to, čo je v našom vedomí na prvý pohľad viditeľné a to, čo viditeľné nie je, a tak môže každý dosiahnuť osvietenie a prísť k poznaniu.

Hovorí sa, že Zhuang Zhou, tiež známy aj ako Zhuang Zi (taoistický filozof v období medzi rokmi 475 pred Kristom a 221 pred Kristom) mal sen o tom, že je motýľom, a tento sen považoval za veľmi reálny. Cítil vietor, kvety, myslel a konal ako motýľ, a na konci sna zaspal v makovom kvete. S takouto spomienkou sa prebudil, no teraz už ako človek. Potom si niekoľko týždňov kládol takúto otázku: „Som motýľ, ktorý sníval o tom, že sa stal človekom, alebo som človek, ktorý sníval o tom, že sa stal motýľom?„ Ak sa nám zdá byť nejaký sen skutočný, tak ako potom môžeme určiť, čo je realita? Zhuang Zhou si položil otázku „Sme prebudení alebo snívame?“ a spochybnil ľudské predstavy o realite a ilúzii. V konečnom dôsledku je všetko len sen. Naše sny, rovnako ako aj to, čo nazývame „realitou“!

Ilúzia vs. realita

Foto © istockphoto.com / pmalenky / bestdesigns

Mnohí ľudia si kladú stále znovu a znovu otázku: „Ako vieme, že existujú aj iné svety, alebo reality? Existuje o tom nejaký dôkaz a ak áno, kde je?“ Mnohí ľudia dokážu uveriť len tomu, čo môžu vidieť alebo cítiť. Nemôžeme to dokázať spôsobom, akým by chceli ľudia!
Ako môžu ľudia vidieť a počuť mimo túto realitu s očami a ušami? To je nemožné. Astrálne svety a svety na iných frekvenčných úrovniach možno navštíviť iba s astrálnym telom... Pravda je prekvapujúca. Tento svet, ktorý vidíme a vnímame ako reálny, je v skutočnosti iba ilúzia. Je to predstava Boha, ktorý vzal na seba formu toho, čo vidíme, počujeme a cítime. Myšlienky a materiálne veci sú rovnako iluzórne a rozdiel spočíva iba v živote a intenzite. Môžeme to vnímať a rozpoznať iba vtedy, ak sme schopní pozorovať všetko z diaľky a nestotožňovať sa s naším egom. K tomu nám slúži napríklad meditácia.
Na túto tému existuje jeden krásny príbeh. Ponúkam vám tu jeho kratšiu verziu. Originál pôvodného príbehu je možné nájsť v knihe „Joga Vašišta“ od Swami Venkatesanandu:

„Kde bolo tam bolo, bolo jedno mesto, ktoré neexistovalo a v ktorom žili traja statoční a šťastní princovia. Dvaja z nich neexistovali (neboli narodení) a tretí nebol počatý. Bohužiaľ všetci ich príbuzní zomreli. Princovia preto opustili svoje mesto, aby išli inam. Čoskoro, neschopní zniesť horúčavu slnka, došli do tieňa troch stromov, z ktorých dva neexistovali a tretí strom ešte nebol ani zasadený. Po tom, ako si tu chvíľku oddýchli a zjedli ovocie z týchto stromov, pokračovali ďalej.
Dostali sa do veľkého mesta, ktoré sa malo akurát postaviť. Vstúpili do paláca, ktorý ešte nemal vystavané ani múry. Zobrali deväťdesiatdeväť mínus sto gramov ryže a uvarili ju. Potom pozvali na večeru troch svätcov. Dvaja z nich nemali žiadne telo, a tretí nemal ústa. Potom ako sa všetci navečerali, cítili sa veľmi spokojne. Tak sa rozhodli v tomto meste zostať a žili tam v mieri a radosti veľmi dlho.“

Stvorenie tohto sveta nie je o nič viac reálne, ako tento príbeh. Tento svet nie je ničím viac než predstavou nekonečného vedomia. Skúste o tom meditovať a precítiť to. Nepremýšľajte o tom.

Veľmi často k nám prichádzajú ľudia, ktorí napr. od anjela Gabriela dostali určitú správu a potom sa pýtajú: „Bolo to skutočné? Mám sa riadiť týmito radami?" Po prvé: Všetko, čo si dokážete predstaviť, môže byť reálne. Už to existovalo alebo existovať bude. Veľa vecí, ako napr. automatické autá alebo telefón, v ktorom je možné vidieť jeden druhého (skype) boli na začiatku len nápadom. Ale dnes sú už realitou. Všetko, čo sa dá predstaviť, môže preto aj existovať...

To, či sa však treba riadiť správami od anjelov ale nezávisí od „reálnosti daného zážitku“, ale od toho, či je daná správa užitočná a či má hlavu a pätu!

Odkiaľ vôbec daná osoba vie, že je to skutočne anjel Gabriel? A prispeje to k niečomu, keď budeme tieto správy nasledovať? Alebo sa následky po podobných „posolstvách“ do našich ľudských životov zapíšu ako nepotrebné, alebo dokonca bolestivé kroky? Takéto veci musíme vždy posudzovať a vyhodnocovať individuálne, a popri tom nevypínať ani náš zdravý sedliacky rozum. Ak sa k nám dostane nejaké posolstvo z „iného“ sveta, tak je to presne to isté, ako nejaká informácia z internetu. Kto dal túto informáciu na internet (astrál)? Je pre mňa užitočná? Bude to v súlade s mojou mysľou, ako aj dušou a mojim telom? Keď chcú všetky tieto tri časti môjho Ja (teda myseľ, duša a telo) nasledovať túto informáciu alebo tento smer, tak vtedy a len vtedy, je to rozumné nasledovať.

Potrebujete pomoc alebo máte problém? Kontaktujte nás TU!

Máte problémy urobiť nejaké rozhodnutie? Neviete, ako by mal vyzerať váš ďalší krok alebo aké následky bude mať vaše konanie? Pomôžeme vám nahliadnuť do možnej budúcnosti a budeme vás sprevádzať v procese rozhodovania.

Skúste si predstaviť, koľko vecí by ste urobili inak, keby ste vedeli, aké následky to bude mať. Práve toto vám pomôžeme uskutočniť.

Sme tu, aby sme vám pomohli a tešíme sa, že vás môžeme pritom sprevádzať.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Kľúč Logo