Meditácia
a biela mágia
Vzhľadom k tomu, že pri koncentrácií sa musíme niekoľko hodín sústrediť na konkrétny cieľ, je pri vykonávaní bielej mágie dôležité, aby sme boli oslobodení od všetkých myšlienok, ktoré by nám mohli brániť vo vykonávaní tejto našej magickej práce. Meditácia je rovnako dôležitá, pretože nám pomáha pri našej každodennej magickej práci. Meditácia nám pomáha lepšie sa uvoľniť, lepšie vizualizovať a dostať sa do príslušného stavu tranzu.
Meditácia nám pomáha dostať sa do súladu so sebou samým. Ďalej je uvedená jedna jednoduchá meditačná technika, ktorá dopomáha k lepšiemu uvoľneniu.
Pohodlne sa usaďte. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite 12 - krát pomaly za sebou. Pokúste sa teraz uvoľniť sa až tak, že zotrváte na pár minút v absolútnom pokoji bez akýchkoľvek myšlienok. Po nejakom čase prídete na to, že sa cítite pokojnejšie a uvoľnenejšie. Krvný tlak klesá a stres sa postupne začína uvoľňovať. Toto je jedno z relaxačných cvičení, a práve tu začína aj skutočná meditácia.
Meditácia nie je žiadna relaxácia. Každý si môže oddýchnuť pri masáži alebo v saune. Meditácia začína až vtedy, keď obrátime svoju pozornosť do nášho vnútra a budeme pozorovať naše vnútorné procesy, ktoré budeme môcť neskôr aj ovládať. Dychové cvičenia sú veľmi jednoduché a užitočné cvičenia, ktoré nám pomáhajú rýchlo sa upokojiť, hlavne, keď sme pod stresom. Preto sa ich snažte vykonávať tak často, ako to len potrebujete. Avšak tieto cvičenia samé o sebe ešte neznamenajú samotnú meditáciu, ide len o prípravu. Keď vám ide iba o to, aby ste sa pred cestou do práce na istý čas upokojili, tak je takéto relaxačné cvičenie veľmi dobrá vec! Ale len vtedy, keď sa vám podarí dostať sa do bezmyšlienkovitého stavu, môžete si vychutnávať ducha meditácie! Je to niečo ako pozitívna droga, ktorá nič nestojí. :-) Nepotrebujete nič a nikoho, v nej spoznáte samých seba i boha vo vás.
Meditovaniu sa nedá naučiť za pár týždňov. Je to podobné ako, keď začínate s nejakým športom, nestanete sa hneď Arnoldom Schwarzeneggrom alebo určite nezabehnete za pár týždňov maratón pod 3 hodiny. Presne tak isto je to aj s meditáciou. Nie je možné hneď zotrvať niekoľko hodín v bezmyšlienkovitom stave alebo uskutočňovať astrálne cesty. V prvom rade musíme za pomoci dlhých cvičení a disciplíny dosiahnuť duševný pokoj, a tým získame viac stability a pokoja. Práve vďaka tomu vstúpi do nášho života viac radosti a lásky.
Na to, aby sme v meditácii boli úspešný, potrebujeme najskôr pravidelnosť! Pri meditácii zostanete iba vtedy, keď si k nej vytvoríte pozitívny postoj. Odmeňte sa meditáciou a niekoľkými pokojnými minútami. Keď sa však chcete, čo najrýchlejšie dostať do bezmyšlienkovitého stavu alebo okamžite rozvíjať špeciálne sily, budete sklamaní! Každý, kto chce čo najlepšie preskúmať a spoznať sám seba, kto vo svojom vnútri hľadá pokoj a mier, bude odmenený! Zo začiatku je jednoduchšie pohľadať si nejakú meditačnú skupinku, ku ktorej sa môžete na začiatku pripojiť. Správnu a hlbokú meditáciu dosiahneme však skôr osamote alebo počas osobného sprevádzania samotným majstrom.
Rovnako ako sa po prvom tréningu dostaví svalová horúčka, má veľa začiatočníkov Probleme s priveľkým množstvom myšlienok a pocitov. Treba len jednoducho pokračovať ďalej. To je normálne! Počas meditácie pozorujte všetky obrazy, ktoré sa vyplavia na povrch vášho vedomia. Prosím, nezadržiavajte ich! Nechajte všetky myšlienky, obrazy a pocity, voľne prichádzať a odchádzať. Tak ako prídu, tak aj odídu. Keď nebudete týmto obrazom venovať žiadnu pozornosť, pomaly zmiznú. Tým sa upokojí nielen vaša myseľ, ale aj vaša duša a v meditácií budete môcť ísť stále hlbšie a hlbšie.
Vizualizácia je jedna z ďalších meditačných techník, pri ktorej si predstavujeme to, čo práve chceme. Z času na čas je dobré predstaviť si, čo a prečo to niečo chceme, a pokúsiť sa predstaviť si tieto veci aj v našej mysli. K tomu nám môžu dopomôcť aj rituály. Rituál môže náš stav v tranze totižto len posilniť, a môžeme tento stav dosiahnuť práve vďaka hlbokému dýchaniu, rytmickým tancom alebo bubnovaním. Tranz, ale nie je žiadna meditácia, resp. je to len istý druh meditačnej techniky. Na nezaškolených adeptov môžu tieto stavy tranzu pôsobiť ako droga, a tým u nich vyvolať istú závislosť. Každý stav tranzu je však iba prechodný, po ktorom sa opäť ocitnete vo svojich problémoch. Tranz a meditácia nepredstavujú únik z reality. Počas meditácie rozdeľujeme problémy, ktoré neustále vychádzajú na povrch do nášho vedomia na 2 časti:
1. Niečo, čo mám pod kontrolou. Rozhodneme sa spomínaného problému chopiť a urobiť všetko pre to, aby sme ho vyriešili.
2. Niečo, čo sa nachádza mimo našej moci a kontroly. Túto časť problému prenecháme vyššej moci. Povieme si, že sa tým nebudeme zaoberať, nebudeme si nad tým lámať hlavu, pretože nám to aj tak nič neprinesie a zbytočne s tým strácame len svoju energiu a čas.
Je ľahké o tom písať, ale ešte ťažšie to je urobiť. Ale práve vďaka meditačnému tréningu sa vám to postupne určite podarí, a hlavne to stojí za to!
Mnohí z nás sa domnievajú, že meditácia by mohla byť nebezpečná, pretože nás odvádza od každodennej reality. Avšak práve každá nepozornosť je nebezpečná. Samozrejme, že sa pri šoférovaní auta musíme sústrediť na cestu, tak isto, ako aj pri iných situáciách v živote. Ide o to, aby sme sa v rôznych situáciách, ako napríklad, keď sme v strese alebo cítime vnútorný nepokoj, dokázali upokojiť.
Meditácia pomáha uvoľniť naše telo a našu myseľ, a tým nám pomáha zbaviť sa akýchkoľvek negatívnych myšlienok. Mnoho chorôb je dnes práve psychosomatického charakteru. To znamená, že tieto choroby boli zapríčinené psychickým preťažením alebo faktormi. Práve meditácia má na takéto choroby veľmi pozitívny vplyv. Keď budeme utekať od našich problémov, budú nás prenasledovať celý život. Meditácia nám pomáha pri riešení týchto problémov a naučí nás, ako sa im postaviť v plnej sile a jasnosti.
Pre Európanov je pozícia lotosového kvetu nepohodlná, a len máloktorí sa dokážu v tejto pozícii uvoľniť. V takomto prípade odporúčame potom meditovať poležiačky! Alebo si môžete zakúpiť pohodlné relaxačné kreslo, resp. niečo podobné. Určite to neoľutujete. Keď však počas meditácie zaspíte, pokúste sa napriek tomu vnímať plameň sviečky, alebo sa pozerajte na mandaly, kvet života alebo na Shri Yantru. To vám umožní lepšie sa uvoľniť, ale súčasne vám to pomôže počas meditácie nezaspať. Či už pri meditácii dávate prednosť hudbe alebo meditujete radšej v tichosti, záleží iba od vás.
Meditácia nemá na začiatku nič spoločné s držaním tela. Meditovať môžeme pri chôdzi, v sede alebo poležiačky. Ide o pozornosť a o našu prácu s našimi myšlienkami a pocitmi. Jednoducho byť sústredený tu a teraz, a v pokoji sledovať svoje povinnosti.
Avšak pri astrálnej ceste alebo pri hlbokej meditácii je držanie nášho tela veľmi dôležité. Preto aj mnísi meditujú v lotosovej pozícii, pretože, aj keď pri meditácii zaspia, alebo uskutočňujú astrálnu cestu, zostávajú stále v stabilnej polohe. V tejto lotosovej pozícii nemôžete spadnúť!
Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH
Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.
Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!
Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.
Biela mágia
Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar
Deutschland
Mobil DE: +49 160 9581 3493
Mgr. Monika Slivová
Mobil SK: +421 902 734 483
E-mail: bielamagia@me.com
“Mágia je životný štýl! Je to životný postoj a prístup, ako sa vysporiadať s problémami a výzvami života.“