Marion Daghan-Malenky

Otázky, ktoré vedú k láske ✍ Hra pre lásku

Otázky, ktoré vedú k láske…

Hra pre lásku
Moderná doba
Planéta Zem je jedinečné miesto pre lásku v celom vesmíre. Pre zažitie skutočnej čistej neopakovateľnej lásky. Je to priam magnetická energia, ktorá vzniká z neznámeho dôvodu a jedinečným spôsobom spája ľudské duše. Nemusí to byť len láska milenecká. Je to aj láska rodičovská, hlboké priateľstvo medzi ľuďmi rovnakého pohlavia, či rôzneho pohlavia. Ale aj láska k našim zvieracím alebo rastlinným spoločníkom. Každý na tejto planéte je na ňu vnímavý a každý reaguje dobre. Láska proste spája, otvára obzory. Dáva životu výšku i hĺbku. Proste oplatí sa pre ňu ŽIŤ!

Niekedy však nastávajú neočakávané situácie a osud si s nami začne zahrávať. Láska sa odrazu stratí, ani nevieme ako, ani nevieme kedy. Len je zrazu, namiesto vrúcneho šťastím napĺňajúcim citom, medzi dvomi prázdno. Ako dvaja cudzinci, ľadovo chladní. Nemajú si už čo povedať. Možno ste sa práve vy, ocitli na svojom pustom ostrove a neviete ako ďalej.

Svet bez lásky?
Nuž problém je taký ožehavý, že sa s ním vážne začali zaoberať aj vedci. Nejednému vŕtalo v hlave, prečo práve v našej modernej dobe, dobe komunikačnej, ľudia sa vlastne strácajú v mlčaní a neporozumení. A ono je to vlastne jadro problému. Počítače, tablety, telefóny, smartfóny a neviem čo ešte elektronické, je vlastne sťa diablov vynález. Dokážu tak „namotať“ jedinca, že nevidí – nepočuje nič okolo seba, len je pohltený onou hračôčkou. A je to tak zábavné, že sa jednoducho stratí a žije pre túto počítačovú ilúziu.

Otázky, ktoré vedú k láske Mágia

Foto © sstresnakova I pmalenky

Čo s tým?
Nuž vedci sú vedci. To by bolo, aby s tým všetkým dáko nechceli pohnúť. Téma výskumu: Čo urobiť, ak sa v láske nedarí?

Teoretizovali, skúšali, praxovali. A výsledky vyhodnocovali. Zistili, že isté spôsoby komunikácie viac platia a fungujú ako iné. Nuž začali svoje poznatky viac triediť a zdanlivo náhodné výsledky prestali byť náhodné a zhodovali sa v zásadných rysoch. Vyskúmali, že proces intímneho zblíženia medzi dvomi ľuďmi (aj cudzími ľuďmi) môže byť urýchlený tým, že sa navzájom pýtajú na určitú sériu osobných otázok. Tie boli zoradené do troch rôznych oblastí, pričom každá oblasť je dôvernejšia ako predošlá.

Ide tu o to, že obnaženie citov v zásade posilňuje blízkosť. Keby sme mali citovať autorov štúdie, povedali by sme, že vývoj zblíženia vo vzťahu vedie cez vzájomné dôverné odhaľovanie sa. Umožniť tomu druhému preniknúť do citlivých oblastí, môže byť mimoriadne náročné, takže takéto cvičenie v zmysle: „Tak drahý/drahá, teraz ideme rovno k veci.“, spôsobuje realizačný problém.

Účelom nami predloženej techniky je odbúrať zbytočný stres a nechuť partnera sadnúť si k niečomu takému.

Ako na vec?
Niekedy sa rozvadení ľudia nevedia dostať do harmonickej blízkosti napriek všetkým snahám. Je dosť ťažké povedať len tak: „Poďme sa rozprávať o nás.“ Vždy tu vyskakuje skrytá hrozba: „NIE, ja nechcem!“ Ale niečo také ako: „Poďme sa spolu zahrať!“, môže zafungovať. Hlavne ak zapracujeme na svojej viere v úspech a dôvere vo svoje schopnosti. Lepšie je mlčanie preklenúť hrou: „Poď, pôjdeme sa trošku hrať. Je to určite lepšie, než len tak sedieť pri sebe, ako dvaja cudzinci.“ A ďalekým oblúkom zahodiť všetky svoje obavy z možného odmietnutia.

Postup
Vždy, pripomíname, VŽDY, sa dá niečo zmysluplné urobiť! A robíte to vy sami, takže, záleží len a len na vás. Tu je ukázaný jeden z možstva spôsobov ako to urobiť. Pamätajte, najdôležitejšie je hovoriť, hovoriť a ešte raz hovoriť – SPOLU!!! Nebáť sa slov. Veď slová nemusia len zraňovať – môžu aj zbližovať. Poďme na to!

Tu si môžete prečítať viac o spájaní partnerov a rituáloch ľúbostnej mágie.


1. Kolo - minulosť:

1. Aký moment by si chcel ešte raz prežiť?
2. Dajte si navzájom najobyčajnejšiu otázku na svete: Koho by ste chceli mať ako hosťa na večeri? Porozmýšľajte dobre, a potom si to aj vzájomne vysvetlite prečo.
3. Na čo, čo si v živote dosiahol, si najviac hrdý?
4. Čo bolo najlepšie, čo si si kedy kúpil za menej než 1000 eur?
5. Určite ste sa už stretli s niečím takým: Chceli by ste byť slávni? V čom? Zdôvodnite si to navzájom.
6. Aké najkrajšie miesto si navštívil za posledné 3 roky?
7. Čo bola tvoja najväčšia chyba v živote?
8. Sú situácie bežné, ktoré neriešime a ani sa nad nimi nezamýšľame. Ale niekedy ide o závažný rozhovor. Premyslíte si predtým než idete telefonovať o zásadnej veci, čo by ste mali povedať? Prečo? Vysvetlite si to.
9. Čo je to najdôležitejšie, čo si sa naučil?
10. Aký bol tvoj najkrajší deň? Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo by sa malo stať, aby ste mali perfektný deň? Rozoberte si to pekne spolu.
11. Komu by si sa rád poďakoval a prečo?
12. Zvyčajne ste myšlienkami niekde inde a ani nálada nateraz nie je bohvie aká. Kedy ste si naposledy spievali sami pre seba? Alebo niekomu inému? Viete si spomenúť? Zaspievajte si spolu. Vôbec nevadí, že nie ste rodený spevák. Viete, ako sa to hovorí? „Falošne, ale s citom!“
13. Čo by si s tvojim dnešným poznaním robil inak?
14. A teraz z iného súdku. Ak by ste boli schopní dožiť sa veku 90 rokov a mať stále sviežu myseľ i telo ako 30-roční, ale skúsenosť tých zvyšných 60-siatich rokov, čo by ste chceli? Máte dáke nápady? Sem s nimi!
15. A ešte viac pritvrdíme: Chceli by ste vedieť ako zomriete? Brrrŕ! Na prvý pohľad hrozné. Ale zoberte si, že je to úplne bežná vec. Každý, kto sa narodí aj zomrie. Prečo sa tomu brániť? Na čo je dobré sa toho báť?! Vysvetlite si svoje pocity z toho.
16. Kedy si sa najhlasnejšie smial?
17. Ľudí všeličo rozdeľuje, ale aj spája. Vymenujte navzájom tri veci, ktoré máte vy a aj váš partner mať spoločné. Prečo vás spájajú? Hľadajte to. Nájdite to spolu!
18. Človek je od prírody tvor nespokojný. Zvyčajne ľudia na všetko frflú. Načo je to dobré?! Na nič! Zamyslite sa nad tým za čo ste vo svojom živote najviac vďační. Preberte si všetky dôvody pekne rad za radom a spolu
19. Kto alebo čo vás najviac inšpirovalo?
20. Aké bolo najkrajšie stretnutie, ktoré si zažil v posledných 3 rokoch?
21. Nie vždy sa stotožňujeme s postupmi výchovy našich rodičov. Najmä, ak nás vnútorne zraňujú. Ak by ste mohli zmeniť niečo z toho, ako ste boli vychovávaný, čo by to bolo? Rozpovedzte si svoje najbolestnejšie zážitky svojho detstva. Pekne jeden s druhým.
22. Doba je zrýchlená. Skúste počas štyroch minút povedať svojmu partnerovi váš životný príbeh čo najpodrobnejšie. To bude zábava!

Otázky, ktoré vedú k láske 1. kolo

Foto © sstresnakova I pmalenky

23. Dnes je svet netušených možností. Ak by ste sa mali zajtra zobudiť s tým, že by ste mohli získať jednu novú vlastnosť, alebo schopnosť, čo by to malo byť? Pohrajte sa s touto predstavou a povedzte si navzájom o svojich skrytých túžbach.
24. Aké bolo najkrajšie miesto, ktoré si videl?

Tu môžete nateraz skončiť, ak máte pocit, že stačilo. Ak sa tak rozhodnete, nezabudnite sa zahľadieť navzájom hlboko do očí. Pocitovo, ale nech je to dlhší pohľad. Taký, až na dno duše toho druhého. Nebojte sa. Objavte sa v partnerových očiach.


2. Kolo - prítomnosť:

Ak sa vám žiada napriek všetkému pokračovať ďalej, tak smelo do toho! Môže to byť aj na druhý deň…

25. Ako sa máš práve teraz? Zrkadlite si navzájom.
26. Aký tvoj zážitok bol najvaic adrenalinový, vzrušujúci?
27. Predstavte si možnosť, že by vám mohla magická kryštálová guľa povedať pravdu o vás samých. O vašom živote, budúcnosti alebo niečom inom, čo by ste chceli vedieť? Čo by ste chceli počuť? Zdôverte sa jeden druhému! Môžu to byť vskutku zaujímavé informácie.
28. Každý z nás o niečom sníva. Nesplnené sny nás môžu robiť nespokojnými, nenaplnenými. Je tu niečo také, o čom ste tajne snívali dlhý čas? Prečo ste nešli za svojim snom? Prečo ste ho neuskutočnili? Porozprávajte sa úprimne o svojich snoch.
29. Napriek všetkému, každý aspoň raz v živote zažije svoj vlastný úspech. Niečo, na čo je v hĺbke duše pyšný. Čo je vašim najväčším životným úspechom? Podeľte sa o tom vzájomne!
30. Ktoré 3 veci (zážitky) ti dali najviac energie?
31. Ak si nejakú noc nespal, prečo to bolo? Čo sa stalo, že si nemohol spať?
32. Aký najkrajší kompliment si dostal?
33. Priateľstvo. Každý túži mať niekoho blízkeho, človeka, o ktorom vie, že mu môže dôverovať. Spoľahnúť sa, že vás podporí v ťažkých chvíľach a zasmeje sa rád v šťastných okamihoch. Čo najviac oceňujete v priateľstve? Otvorte sa, veď hľadáte takého človeka.
34. Vraj treba žiť v prítomnom okamihu. Ale napriek tomu, čo je vaša najkrajšia spomienka? Hľadajte to spolu a zohrejte si navzájom srdcia.
35. Vraj dobré v nás ostáva natrvalo a prekrýva všetko zlé, čo sme v živote zažili. Viete napriek tomu vyloviť z pamäte, svoju najhoršiu spomienku? Aj zlé treba prijať. A s láskou sa rozlúčiť s každou neblahou spomienkou. Pomôžte si s tým spolu.
36. Aká bola najlepšia kniha, ktorú si prečítal? A aký bol najlepší film, ktorý si videl?
37. Aké bolo tvoje najlepšie rozhodnutie?
38. Niekedy nás napadnú aj hlúposti. Napríklad: Keby ste odrazu vedeli, že za rok náhle umriete. Chceli by ste niečo zmeniť na spôsobe svojho života? Prečo? Zdôvodnite si to, pomôžte pravde von a počúvajte jeden druhého.

39. Čo ťa najviac prekvapilo?
40. Téma priateľstva tu rezonuje zase. Čo pre vás znamená priateľstvo? Viete to charakterizovať? Dáte sa na to? Povzbuďte sa navzájom, hovorte otvorene o tom, čo nie je bežnou konverzačnou témou.
41. Už ste sa vážne zamysleli nad tým, akú úlohu hrá láska a náklonnosť vo vašom živote? Že nie?! Najvyšší čas tak urobiť. Precíťte spolu túto čistú energiu. Nebojte sa toho! Nie je to maličkosť, nad ktorú sa dá pohodlne preniesť. Je to zásadná otázka pre každého tvora. Akurát, že okrem ľudí sa nikto na túto tému nerozpráva. Malé deti, zvieratká a rastlinky to nerozoberajú. Oni tak jednoducho žijú a hrajú sa s láskou. Aké dobré! Nebojte sa dať ju konečne na prvé miesto! Pekne s úsmevom jeden počúva druhého.
42. Poznáte sa už nejakú chvíľku. Možno kratšiu, možno dlhšiu. Prezraďte si vzájomne to niečo, čo je dobrou vlastnosťou u vášho partnera. Uveďte aspoň päť vecí. Možno ho prekvapíte informáciami.
43. Ktorí 3 ľudia ťa najviac ovplyvnili?
44. Človiečik sa vždy narodí do istej rodiny. Rovnako to bolo aj s vami. Aká bola vaša rodina? Súdržná a láskavá? Myslíte si, že vaše detstvo bolo šťastnejšie ako u ostatných ľudí? Porozprávajte sa aj o tom.
45. Za čo si najvďačnejší?
46. Matka je najdôležitejšou osobou v našom živote. Istá veľmi známa osobnosť sa krásne vyjadrila na túto tému: „Mamičky by nemali zomierať!“ Ako vnímate svoj vzťah s matkou? Bol skvelý, alebo len dobrý? Nie je vhodné nepripúšťať si realitu. Veľmi nás to blokuje vo vedomom živote. Dajte aj tejto téme, čo jej náleží.
47. Čo budeš nasledujúcih 12 mesiacov robiť, učiť sa nové? Také, čo si ešte predtým nikdy nerobil?
48. Akých zvykov sa chceš zbaviť a aké nové chceš v budúcnosti nadobudnúť?


A opäť môžete nateraz skončiť, ak máte pocit, že stačilo. Ak sa tak rozhodnete, nezabudnite sa zahľadieť navzájom hlboko do očí. Vnímajte a porovnajte to s prvým kolom.


3. Kolo - budúcnosť:

Opäť platí, môžete rovno pokračovať po druhom kole, ale aj začať po istej pauze.

49. Na čo sa najviac tešíš, keď sa pozeráš do budúcich 12-tich mesiacov?
50. Začnite s tým, že ste už nie takí vzdialení a urobte 3 pravdivé vyhlásenia o sebe v zmysle „my...“. Napríklad: „Pamätáš, ako sme boli vtedy spolu a obidvaja sme cítili to isté...“ Vymeňte si navzájom úlohy a pozorne počúvajte svojho partnera, čo hovorí.
51. Potom pokračujte voľne v debate a doplňte túto vetu: „Želám si mať niekoho s kým by som mohol zdieľať...“ Aké by to bolo skvelé. Vymeňte si navzájom úlohy a pozorne počúvajte svojho partnera, čo hovorí.
52. Poďme ešte hlbšie a predstavte si, že by ste sa stali blízkym priateľom s vašim partnerom. Úplne sa do toho vžite a povedzte svojmu priateľovi/priateľke niečo o sebe, o čom určite nevie. Niečo, čo by bolo dôležité pre neho alebo ňu, aby vedel/vedela.
53. Ide do tuhého a dôvera medzi vami vzrastá. Stavajte na tom a povedzte vášmu partnerovi, čo sa vám na ňom páči. Buďte pri tom naozaj úprimný, povedzte mu veci, ktoré by ste pri prvom stretnutí určite nechceli povedať. Urobte to aj v opačnom garde.
54. Čomu sa chceš budúcich 12 mesiacov venovať menej?
55. Čo budes robiť, aby budúcich 12 mesiacov bolo lepších ako predchádzajúce?
56. Čo budeš robiť alebo neurobíš, aby si tvoje ciele či sny naplnil?
57. Viete už odľahčiť hanbu za niečo, čo bolo pre vás tak zdrvujúce v danom čase? Zdieľajte so svojim partnerom najtrápnejšie chvíle svojho života. Vymeňte si úlohy a počúvajte sa pozorne a aj sa na svojich príbehoch schuti zasmejte!
58. Ono sa to druhému ľahko hovorí: „Urob to, urob ono. Zasmej sa preboha nad tým.“ Ale život je niekedy taký zákerák a vytiahne svoje eso na vás vtedy, keď to najmenej očakávate. Viete, pamätáte si ešte, kedy ste naposledy pred niekým plakali? A aké to bolo, keď vás to chytilo osamote? Rozprávajte postupne jeden po druhom a počúvajte sa.
59. Čomu chceš venovať počas budúcich 12 mesiacov viac času?
60. Na čo sa v najbližších 12 mesiacoch tešíš najmenej?
61. Dôvera za dôveru. Nebojte sa a v družnej debate povedzte svojmu partnerovi, čo sa vám na ňom práve teraz páči. Vypočujte potom niečo o sebe od neho. Prijmite to!
62. Je veľa vecí na svete, ktoré sú predmetom žartov. Ale je niečo pre vás príliš vážne, než aby sme o tom žartovali? Čo je to? Opäť sa vyjadrite obidvaja.
63. Čo chceš v najbližších 12 mesiacov získať, uskutočniť
64. Predstavte si situáciu, že by ste dnes večer mali zomrieť. Už by nebola žiadna príležitosť zhovárať sa s niekým. Čo by ste najviac ľutovali, že ste niekomu nepovedali? Prečo ste to ešte nepovedali?! Hovorte spolu o tom. Raz jeden a po ňom druhý.
65. V čom sa chceš zdokonaliť a prečo?
66. Kto alebo čo ti môže byť inšpiráciou?

Otázky, ktoré vedú k láske Cesta

Foto © sstresnakova I pmalenky

67. Čo budeš robiť pre svoje zdravie?
68. Predstavte si, že váš dom so všetkým, čo vlastníte, začal horieť. Najprv by ste prirodzene záchránili svojich blízkych a domácich miláčikov. Potom by ste mali čas na bezpečnú záchranu poslednej veci. Čo by to bolo? Prečo? Zamyslite sa poriadne a vystriedajte si úlohy.
69. Život plynie a niekedy zaúraduje Zubatá. Neočakávane a nekompromisne. Koho úmrtie z ľudí z vašej rodiny, by sa vás najviac dotklo a rozrušilo vás? Prečo? Prežite to spolu – raz jeden a potom druhý.
70. Čo je tvoja najväčšia túžba?
71. Predpokladáme, že vaša hra plynule pokračuje a nemáte už problém v dialógu. Rozrozprávajte sa o svojich osobných problémoch a popýtajte vášho partnera o radu. Spýtajte sa ho, ako by vám mohol či mohla pomôcť. Požiadajte vášho partnera, nech povie svoj názor, na to ako riešite vaše problémy. Vystriedajte si úlohy.
72. Čo by malo nasledujúcich 12 mesiacov urobiť vynimočnými?

Nakoniec sa nezabudnite zahľadieť navzájom hlboko do očí povedzme 2-3 minúty. Uvedomte si, ako ste sa k sebe priblížili.

© Daghan-Malenky GmbH / Foto istockphoto.com / nd3000 / Pavol Malenký

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje vzťahy, komunikáciu a sebaúctu!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote? Zraňujúce slová, hádky, chýbajúca harmónia? Skončil sa práve Tvoj vzťah, alebo ho chceš Ty alebo Tvoj partner/Tvoja partnerka ukončiť? Tieto problémy sa dajú často odstrániť, keď sa zdôveríš niekomu, kto vie, ako by sa dala Tvoja konkrétna situácia riešiť. Vieme Ti pomôcť, aby bol Tvoj vzťah opäť v harmonickom súzvuku! Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený.

Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Kľúč Logo